Cerkiew razem z papieżem

sob, 21 mar 2009, 16:54:49

Autor: Marcin Stanowiec

Zaatakowany przez prasę Benedykt XVI znalazł wsparcie w cerkwi prawosławnej. O. Wsiewołod Czaplin poparł Papieża w negatywnej ocenie używania prezerwatyw jako środka zapobiegającego zachorowaniu na AIDS. „W tej sprawie nie pomogą żadne środki antykoncepcyjne, ale wychowanie człowieka i prawidłowy wzorzec życia” – powiedział zastępca przewodniczącego Wydziału Kontaktów Zewnętrznych Patriarchatu Moskiewskiego. 

„Jeśli człowiek prowadzi życie grzeszne, rozpustne, używa narkotyków, żyje bez celu, bezmyślnie, to prędzej czy później zachoruje na jakąś chorobę, od której nie uchronią go prezerwatywy ani lekarstwa” – zaznaczył ks. Wsiewołod Czaplin. Podkreślił on, że organizacje, które zajmują się problemem AIDS, same propagują tzw. „wolną miłość”. Jedno z drugim zdaniem duchownego prawosławnego nie da się pogodzić.

Podsumowując swoją wypowiedź, Wsiewołod Czaplin powiedział: „Zatrzymać rozprzestrzenianie się AIDS może jedynie moralne wychowanie społeczeństwa, a nie używanie prezerwatyw, strzykawek jednorazowych czy choćby najnowszych metod leczenia”.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090321165450977