O. Rydzyk: nie prywatyzujcie geologii

śro, 25 mar 2009, 08:28:41

Autor: Teodor Lacher

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk wydał komunikat, w którym zapewnia o ciągłości prac geotermalnych w Toruniu. Redemptorysta nic nie wspomina o temperaturze wody, która determinuje opłacalność całej inwestycji. Zapewnia tylko, że jest gorąca woda na głębokości 2350 m. Ostrzega przed prywatyzacją złóż geologicznych. 

Zauważmy – pisze redemptorysta - w 1. sobotę sierpnia rozpoczęliśmy prace przy pierwszym odwiercie, na święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, na 25 marca, a więc również miesiąca św. Józefa, prace są na ukończeniu.

Prace musza być kontynuowane: musimy szybko przejść do robienia następnego odwiertu, do zatłaczania wody wydobytej po odbiorze z niej ciepła.

Ojciec Rydzyk ostrzega przez prywatyzacją polskich złóż geologicznych na mocy nowelizacji do prawa geologicznego i górniczego. "Według tych projektów, m.in. ten, kto dostanie koncesję na badania złóż ziemi, będzie ją mógł sprzedać innym. I co jeszcze, może wywłaszczać ludzi z terenów, na których są zasoby. Jest to, mówiąc kolokwialnie, drapieżny skok na bogactwa, ogromne bogactwa, wielobilionowe bogactwa naturalne naszej polskiej ziemi."

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090325082841362