Dominikana płynie pod prąd

śro, 29 kwi 2009, 21:27:11

Autor: Angelika Mojeścik

 

Dominikana, jako ta "nierozumiejąca potrzeb ludzi współczesnych, skorumpowana przez liderów Chrześcijańskich", gdyż przyjęła artykuł 30. w nowej Konstytucji, gdzie za nienaruszalne uznaje się ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

 Zapis przyjęto ogromną większością głosów (167 za przy 32 przeciwnych) i obejmuje on również definitywne zniesienie kary śmierci.

Głosowanie poprzedziła ożywiona debata społeczna. Miejscowy Kościół wzywał polityków do nie poddawania się naciskom lobby proaborcyjnego.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 20 tys. osób modliło się w tej intencji w Santo Domingo pod przewodnictwem kard. Nicolása de Jesús Lopeza Rodrígueza.

W czasie kampanii można było zauważyć duże zjednoczenie katolików z miejscowymi protestantami.

-Jedynie, czego się obawiamy to nieprzyjaznych a nawet wrogich komentarzy oraz decyzji ze strony państw, które głoszą swoją polityką zupełnie inne ideały – mówili obywatele po przyjęciu ustawy.

Jest to jak najbardziej uzasadniona obawa, gdyż wiele międzynarodowych programów socjalnych uzależnia przyznanie pomocy krajom rozwijającym się od zapewnienia większej dostępności aborcji.

 

Nie zostaje nam nic innego jak brać przykład i modlić się by inny umieli docenić odwagę obywateli i rządu w obecnym świecie.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090429212711333