Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

"Boże Młyny" - krzyże i kapliczki przydrożne na pograniczu kudowsko-nachodzkim

"Boże Młyny" - krzyże i kapliczki przydrożne na pograniczu kudowsko-nachodzkim to wystawa zorganizowana przez ks. prof. Tadeusza Fitycha, który odkrywał te ładniejsze i brzydsze, jak również te na głównych placach jak i te zapomniane kapliczki i krzyże przydrożne, wykonując jednocześnie dokumentację fotograficzną i opisową.Wystawa została uroczyście otwarta 1. maja b.r. w Pijalni Wód Mineralnych w Parku Zdrojowym w miejscowości Kudowa-Zdrój. Relacja z wystawy znajduje się na Portalu św. Izydora - http://www.isidorus.net/show/news,393,KudowaZdroj_Boze_Mlyny_miela_wolno_ale_dokladnie

Celami przedsięwzięcia są:

* złożenie hołdu Janowi Pawłowi II, przy szlaku turystycznym z Jego imieniem (znajduje się tam wiele kapliczek), z okazji czwartej rocznicy odejścia do Domu Ojca oraz z racji inauguracji sezonu turystyczno-pielgrzymkowego 2009
* inwentaryzacja, kompleksowa informacja m.in. poprzez wydanie książki-albumu na rzecz tożsamości miasta i rozwoju turystyki kulturowej
* opracowanie programów z myślą o rewitalizacji oraz ratowaniu zniszczonych krzyży i kapliczek przydrożnych

Wystawa będzie otwarta do 31 maja w Kudowie-Zdroju w godzinach 8:00 - 20:00, po czym odwiedzi szereg miast polskich i czeskich. O terminach wystaw w innych miastach będziemy informować.

Instytucje i osoby zainteresowane umieszczeniem wystawy w swoim ośrodku kulturalnym, muzeum, kościele itp. proszone są o kontakt z Biurem Wystawy "Boże Młyny" - biuro@boze-mlyny.eu . Jednocześnie informujemy, iż wystawa została sporządzona tak, aby nie dotyczyła tylko i wyłącznie mieszkańców Kudowy i okolic, ale z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych tematyką kapliczek, krzyży przydrożnych i znaków wiary.

Ponadto został wydany specjalny "Katalog wystawy", w którym zostały zamieszczone wszystkie zdjęcia z wystawy wraz ze szczegółowymi opisami, tabelami i historią. Katalog można nabyć na Portalu Świętego Izydora - www.isidorus.net oraz w sklepiku św. Izydora - www.sklep.isidorus.net . Całkowity dochód ze sprzedaży katalogu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów związanych z wystawą oraz odrestaurowanie kapliczek.

Realizacja tak wielkiego dzieła wymaga znacznych środków finansowych. Dlatego nasze Stowarzyszenie postanowiło poprzeć inicjatywę ks. prof. Tadeusza Fitycha i razem z Księdzem Profesorem wystąpić do Państwa o dary finansowe na organizację tej wystawy za pośrednictwem konta bankowego naszego Stowarzyszenia. Zapewnia to powodzenie ważnego dzieła i pokrycie kosztów za pośrednictwem księgowości naszego Stowarzyszenia. Ofiarodawcy proszeni są o kierowanie darów pieniężnych na konto bankowe Stowarzyszenia nr konta 73 1600 1156 0004 0601 7389 6080 Fortis Bank oddział we Wrocławiu z koniecznym dopiskiem : "Na wystawę Boże Młyny".

Otrzymane dary zostaną rzetelnie zaksięgowane, jako dary na rozwój kultury i dziedzictwa narodowego i prawidłowo rozliczone. Istnieje możliwość zaprezentowania Ofiarodawcy na tablicy sponsorów Wystawy.

W przypadku chęci otrzymania dodatkowych informacji o wystawie, zainteresowania sponsoringiem itp. prosimy o kontakt.


KONTAKT:

Biuro Wystawy "Boże Młyny"
skr. poczt. 59
57-350 Kudowa-Zdrój

tel. 074 / 662 20 01
e-mail: biuro@boze-mlyny.eu

źródło: www.isidorus.netOpcje Artykułu

"Boże Młyny" - krzyże i kapliczki przydrożne na pograniczu kudowsko-nachodzkim | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
"Boże Młyny" - krzyże i kapliczki przydrożne na pograniczu kudowsko-nachodzkim
tkaniewski czw, 28 maj 2009, 21:11:22

Po ponad miesięcznym prezentowaniu wystawy w Kudowie-Zdrój, wielu cennych wypowiedziach w prasie, telewizji i internecie oraz niezwykle interesujących recenzjach i pochwałach od osób, które odwiedziły wystawę, tablice zawierające wiele interesujących fotografii, wykresów oraz danych - zarówno historycznych jak i statystycznych - zostaną zaprezentowane pielgrzymom odwiedzającym „perełkę baroku” i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie niedaleko Wałbrzycha.

 

Więcej na www.isidorus.net/show/kim,64,Krzeszow_Wystawa_Boze_mlyny___krzyze_i_kapliczki_przydrozne_na_pograniczu_kudowskonachodzkim

---
"Pismo święte jest źródłem wody żywej
i stołem Chrystusa, z którego się karmimy"
(św. Izydor z Sewilli - Patron Internetu i Internautów)

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń