Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga

Na nowa książkę o. Ksawerego Knotza czekałem od kilku miesięcy, kiedy to autor zdradził mi, że jest ona w przygotowaniu. Dlaczego? Temat współżycia seksualnego został aktualnie zawłaszczony przez media świeckie lub po prostu antykościelne. Dzień w dzień o seksie mówi się w telewizji, radio na witrynach takich jak Onet czy WP. A mówi się o nim w sposób lekki, zwyczajny, nie stroniąc jednocześnie od żartów z Kościoła i Jego nauki o etyce seksualnej. Kapucyn ze Stalowej Woli broni tej etyki, zachowując jednak prostotę języka mediów świeckich.Książka przewrotnie nosi tytuł "Seks jakiego nie znacie". Jest on tylko częściowo prawdziwy. Autor pisze o seksie, jako o ważnym uzupełnieniu sakramentu małżeństwa. Jako o sacrum, z którym mamy do czynienia na co dzień. Wszak seks jest dla nas czymś codziennym, jak jedzenie, spanie, praca, modlitwa. Nie musimy więc obchodzić się z nim, jakby był czymś rzadkim, wybranym dla nielicznych lub wstydliwym. To, że jest święty przejawia się w tym, że nie mówimy o nim wulgarnie i nie dzielimy się relacjami z jego przeżywania z innymi. O. Ksawery jest więc trybunem, który głosi światu, to o czym wszyscy wiemy, lub co intuicyjnie wyczuwamy.

Dlaczego więc, "Seks jakiego nie znamy"? Dlatego, że nie poznajemy go takiego jakim jest w mediach. W wulgarnych dowcipach, które wciąż słyszymy dookoła. W aferach seksualnych, które nie omijają znanych polityków i ludzi Kościoła. W życiu gwiazd z kinowego lub telewizyjnego ekranu. W sferze publicznej nie usłyszymy o seksie, jako o przywileju wyłącznie dla małżeństw. Jako o sferze, która przynależy nie tylko do cielesności ale i duchowości. Jesteśmy raczej otaczani bezsensowną golizną, pogonią za orgazmem, głupotą częstych zmian partnerów. Z tym wszystkim roprawia się o. Knotz.

Niestety podczas promocji książki i w jej reklamach rzadko wymienia się jej podtytuł: "Dla małżonków kochających Boga". A w nim jest zawarta istota ludzkiej seksualności. Kapucyn pisze o seksie jako o wielkiej przygodzie. Potężnej sile, która napędzana jest nie pożądaniem i pokusami, jak chciałby świat, lecz miłością Boga. Historia ludzkości jest ciągiem stosunków seksualnych. Tylko trzy postaci w historii zbawienia i ludzkości nie narodziły się w wyniku aktu seksualnego: Adam, Ewa i Chrystus. Wykluczając dewiancki proceder in-vitro, tak będzie już do końca świata. Warto więc zadbać o to, by seks był piękny i przeżywany z poszanowaniem godności ludzkiej. Mówiąc językiem współczesnym, trzeba zadbać o to by był udany. Może być taki, dzięki książce "Seks jakiego nie znacie", która porządkuje naukę katolicką na ten temat i zachęca małżeństwa do pieczołowitego pielęgnowania tej sfery.

Wątpliwości purystów, którzy zastanawiają się, czy taka książka powinna być wydana niech uspokoi zaś fakt, że otrzymała ona imprimatur biskupa częstochowskiego.

Marcin Konik-Korn, redaktor naczelny Gloria24.pl

 

Seks jakiego nie znacieOpcje Artykułu

Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga | 12 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga
JMG śro, 20 maj 2009, 22:54:15
> Wątpliwości purystów, którzy zastanawiają się, czy taka książka powinna być wydana niech uspokoi zaś fakt, że otrzymała ona imprimatur
> biskupa częstochowskiego.

I co z tego? Jeszcze 50 lat temu autor za ta ksiazke a biskup za zgode dostaliby przynajmniej upomnienie i zakaz rozpowszechniania, 100 lat temu zostaliby ekskomunikowani, a 300 lat temu spaleni na stosie. Juz nie wspominajac o reakcji "sw". Tomasza, "sw".Augustyna czy "sw." Pawla.
 
Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga
pijany pastor czw, 21 maj 2009, 11:54:55

I przed każdą pozycją Zenek mówi do Haliny - Eee Halina weź zobacz czy tak można czy nie? Co tam napisali?

A Halina - Piszą że można. Jedziesz Zenek śmiało!

---
If we are not capable of dealing with this things then who is?

 
Ciekawy (?) art w temacie
reguly czw, 21 maj 2009, 16:49:22

http://wiadomosci.onet.pl/1555333,240,1,seks_to_nie_grzech,kioskart.html

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga
JMG pią, 22 maj 2009, 17:44:04
Jeszcze jedna uwaga. Kosciol kat. po prostu skapitulowal przed wszechobecnym we wspolczesnym swiecie seksem, i wsrod wron kracze tak jak i one.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń