George Tiller zamordowany

pon, 1 cze 2009, 21:32:15

Autor: Edith

Wczoraj 31 maja 2009 w kościele luterańskim w Wichita w Kansas, USA, został zastrzelony George Tiller (67 l.)- zwany w kręgach pro-life "Killer". Był to kolejny zamach na niego.

Niejednokrotnie był celem ataków, przed jego kliniką aborcyjną odbywały się demonstracje i pikiety. Dr Tiller był znanym aborcjonistą, zwolennikiem wykonywania aborcji także w III trymestrze lub przez tzw. "częściowy poród". Miał w swojej karierze oskarżenia o błędy w sztuce, jednak nadal wykonywał zawód.

Śmierć Tillera wywołała nie tylko nową falę dyskusji o dopuszczalności aborcji, ale także o metodach stosowanych przez obie strony sporu o regulacje prawne.

"Litość okazana mordercy jest zdradą wobec niewinnej ofiary" - napisała kiedyś M. D. Russell. 

Dla mnie jest to kolejny dowód na amerykański (ale nie tylko) relatywizm prawny: Tiller działał w majestacie prawa, za błędy w sztuce nie odpowiedział, zabójca Tillera sądzony będzie za morderstwo, zapewne najwyższego stopnia, za atak na nieuzbrojonego itd... Sprawca (nawet nieumyślny) śmierci kobiety w ciąży sądzony może być za dwa morderstwa - matki i dziecka.

Smutno mi, Boże.

więcej:

www.fronda.pl

www.pro-life.org.pl

http://bozeuchowaj.salon24.pl/ 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090601213215402