Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Krzyżyk zagrożeniem dla życia

 

Chrześcijańscy pracownicy Szpitala z Gloucestershire (z południowo-zachodniej części Anglii) zaczęli obawiać się o swoją pracę, zaraz po ogłoszeniu przez dyrektor placówki - Helen Slatter, że będą podejmowane konsekwencje jeśli pracownik odmówi zdjęcia krzyżyka z szyi.

  

43 letnia dyrektorka tłumaczy swoją decyzję jako wybór między wiarą a zdrowiem, gdyż metalowy krzyżyk może przenosić groźne dla pacjentów infekcje.

Ta decyzja jest spowodowana oświadczeniem Narodowej Służby Zdrowia, które mówi o tym, iż biżuteria może przenosić choroby a nawet rozprzestrzeniać zarazki.

Gloucestershire Royal Hospital tłumaczy, że owe rozporządzenie nie ma nic wspólnego z dyskryminacją religijną i jest podjęte tylko ze względu na zdrowie pacjentów.

Osoby, które sprzeciwiły się rozporządzeniu póki co dostały pisemne upomnienie i zostały wysłane do domu na przymusowy urlop. Niestety Pani Slatter uprzedza, że jeśli będzie więcej takich przypadków, to zacznie zwalniać miejsca dla bardziej „kompetentnych” osób.

 

Jedna z Chrześcijańskich pracownic, która ma już za sobą 5 letni staż pracy w szpitalu i nigdy nie przyczyniła się do żadnego z wymienionych zarzutów, zaraz po wysłaniu na przymusowy urlop zdecydowała się na zmianę pracy, gdyż jak sama mówi – nie wyobraża sobie pracy w takiej sytuacji.

- Ja po prostu czuję, że to jest bardzo złe. Zawsze noszę mój krzyżyk pod moim uniformem, a pozbycie się go jest dla mnie jednoznaczne z obdarciem z tożsamości. Wiele dla mnie znaczy to kim jestem, w co wierzę i fakt, że mam odwagę mówić o tym światu.

Wybór między pracą a moją wiarą – stawia mnie w okropnej sytuacji.

 

Mimo zapewnień Narodowej Służby Zdrowia – że decyzja jest tylko i wyłącznie podjęta na tle medycznym – pojawiły się spekulacje, że jest to tylko przykrywka dla prawdziwych intencji.

Szczególne zdanie na ten temat na pielęgniarka Caroline Patrie z Weston-super-Mare, która rok temu została dyscyplinarnie zwolniona z pracy, gdyż pacjent wniósł skargę, że „pielęgniarka za często się nad nim modliła oraz oferowała swoją modlitwę za niego”.

Placówka swoją decyzję tłumaczyła, iż było to naruszenie prywatności i wolności pacjenta. I takie zachowanie jest dopuszczalne tylko i włącznie wtedy gdy pacjent sam poprosi o modlitwę.

 Opcje Artykułu

Krzyżyk zagrożeniem dla życia | 13 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Krzyżyk zagrożeniem dla życia
montsegur czw, 18 cze 2009, 06:34:26

To może obrączki ślubne też należy ściągać? Każdy wie, że krzyżyk nie służy kontaktom fizycznym pacjenta z lekarzem, pielęgniarką czy salową. Więcej zarazków jest na ludzkim ciele, ubraniu, majtkach (które przecież stykają się z bardzo "nieczystymi" częściami ciała) czy na skarpetach i obuwiu. W szpitalu bywam regularnie, bo roznoszę tam komunię. Jeżeli jest ryzyko zakażenia, nakłda się specjalny fartuch i rękawiczki (nawet jednorazowego użytku). Więc dla mnie nie ma nawet CIENIA wątpliwości, o co tu chodzi.

No i słusznie, że ten facet to zapluty wróg chrześcijaństwa i kompletny bigot. Tak należy postępować - aż wreszcie nasi ludzie zaczną się "budzić" i stawiać zacięty opór, grożąc bardzo niewesołymi konsekwensjami dla takich szczurów jak ten typ. Jak się ktoś nie potrafi bronić, tu w pełni zasługuje, aby go zadeptano na miazgę...Spróbowałby ten szczyl mnie cokolwiek zdjąć, to by go ze ściany musiano zeskrobywać...

Leben ist Kampf - i jeszcze nikt nigdy nie potrafił tego faktu zmienić...

Cheers!!!

---
Uwolnić Rudolfa, Zűndela, Frőlicha i Stolz!

 
Krzyżyk zagrożeniem dla życia
esteban-82 czw, 18 cze 2009, 16:19:41

Sprawa jest dalece skomplikowana. Skoro istnieją podstawy medyczne uważam że bezapelacyjnie słuszna jest decyzja o zakazie noszenia wszelkiej biżuterii. Z artykułu z resztą jasno to wynika. Jak mniemam jest to kolejny chwyt dla nagłośnienia sprawy w obronie obnoszenia się ze swoją symboliką zabobonną. Wiara czy jej brak to sprawa ściśle prywatna i jako taka nie może podlegać zakazom. Noszenie wisiorków, obrączek, bransoletek to także kwestia indywidualnego upodobania i powinna pozostawać tutaj dowolność w wyborze. Jednak są zawody gdzie swoją dowolność należy schować- urzędniczka w mini i wielkim dekoltem jest niedopuszczalna, podobnie jak prezes banku z dredami. Kiedy mamy jeszcze udokumentowaną podstawę medyczną to zakaz taki popieram w pełnej rozciągłości- niemniej rozumiem że dotyczy on wszelkiej biżuterii. Sama sprawa jest natomiast przykładem rozdmuchania bzdury do maksimum- dlaczego nie ma mowy o sprzeciwie w związku z zakazem noszenia obrączek czy bransoletek? Bo jest to merytoryczne tak samo jak w kwestii krzyżyków i innych ozdubek mających konotacje religijne.

---
Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?


ἄθεος

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń