Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Edukatorzy seksualni z Pontonu opłacani przez producentów prezerwatyw?

Jak donosi najnowszy numer Gościa Niedzielnego, grupa edukatorów seksualnych Ponton jest patronem akcji promocyjnej producentów prezerwatyw Abpol Company Sp. z o.o. Dzięki temu patronatowi kampania reklamowa kondomiarzy może nosić miano „kampanii społecznej” o niedwuznacznej nazwie „Smakuj Życie”. 

„Promocję prezerwatyw i rozwiązłego stylu życia organizatorzy zaplanowali na koncertach bardzo popularnych zespołów, m.in. Pectus, Voo Voo, Hey, Ani Dąbrowskiej czy kabareciarzy z Neo-Nówki. Akcja potrwa do końca sierpnia na Mazurach i nad Bałtykiem. Finałem będzie duży koncert w Operze Leśnej w Sopocie w końcu sierpnia. Na Mazurach będą też turnieje siatkówki plażowej i konkursy, organizowane w ramach tej samej promocji. W konkursach można zdobyć w nagrodę na przykład biżuterię, bokserki męskie z nadrukiem firmy czy 200 zestawów mixu prezerwatyw Rosetex.”

 

Na stronie owej „kampani społecznej” przeczytać można m.in. następujące teksty:

„Trzeba Smakować Życie!!! W pojedynkę. Parami. W zastępie (i w zastępowej). W... grupie z przodu, jak i w tej za nami (żeby nie powiedzieć – z tyłu)” – czytamy w artykule wstępnym na stronie. – „Jest szybki Smak ulicy – cichego zaułka, jest Smak tylnego fotela samochodu, Smak kina albo parku, ale też i wyrafinowany Smak sennego pokoju. (…) Wszystko jest możliwe, bo to co najważniejsze to bezpieczeństwo i ryzyko w jednym!!! (…) SMAKCHUJ ŻYCIE!!!” (pisownia oryginalna). Pracownik agencji reklamowej podpisał ten tekst jako „Wasz Xsiąże Zmierzchu”.

 

Pontoniarze zasłynęli ostatnio opublikowaniem pseudo raportu, obnażającego rzekomo  fatalny stan edukacji seksualnej w Polskich szkołach (czyli, że zamiast promowania nieograniczonej swobody seksualnej wśród dzieci, ośmiela się wspominać o wartościach, odpowiedzialności i zagrożeniach, których nie redukują gumki – nawet potrójne). Ale nawet bez tej żałosnej próby ubrania swojej ideologicznej agitacji w maskę działalności naukowej, i tak są powszechnie obecni w mediach, cytowani przez największe serwisy w Polsce i przedstawiani jako „eksperci”. Nikt z naszych oświeconych, polskich (?) dziennikarzy nawet nie zająknie się o zupełnym braku rzetelności oraz merytorycznej poprawności wypowiadanych przez nich opinii na temat seksualności, antykoncepcji i edukacji, ani o związkach tego rodzaju inicjatyw z szeroko pojętym seks-biznesem, radykalnymi lewacko – feministycznymi  organizacjami walczącymi o odwrócenie do góry nogami tradycyjnego modelu społeczeństwa, życia i moralności, a także potężnym lobby proaborcyjnym, które na zabijaniu dzieci zarabia krocie (jak choćby Planned Parenthood.). Czyżby niedawny „raport” oraz inne brednie głoszone przez młodych ekstremistów lewicowych z Pontonu też były wspierane i finansowane ze środków firm, którym bezpośrednio zależy na odpowiednim „uświadomieniu” młodego pokolenia?

Całość artykułu dostępna jest tutaj:

http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1246275327&dzi=1207812935&idnumeru=1245920415

 

Mateusz WłodarczykOpcje Artykułu

Edukatorzy seksualni z Pontonu opłacani przez producentów prezerwatyw? | 12 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Edukatorzy seksualni z Pontonu opłacani przez producentów prezerwatyw?
Edith pon, 6 lip 2009, 19:53:46

Wszystko racja.

Ale co my - zakładam zbiorczo - druga strona barykady robimy? Ile kampanii społecznych z prawdziwego zdarzenia, zrobionych językiem młodzieży, bez ogólników i oklepanych zwrotów rodem z katechezy prowadzonej przez podstarzałą dziewicę (bez urazy!!!) mamy na koncie? Bo przeszkodą nie jest np brak pieniędzy, tylko brak pomysłu na propagowanie wstrzemięźliwości, czystego seksu (świadomie nie piszę "czystości" bo ona jest powszechnie uważana za synonim "wstrzemięźliwości") czy PRAWDZIWEJ odpowiedzialności? Wystarczy spojrzeć na podobne działania podejmowane w Ameryce - tam to odnosi skutek, młodzież świadomie wybiera dziewictwo, czystość, wierność, w pewnych kregach jest trendy noszenie obrączki symbolizujacej taki wybór. I nie są to kręgi "moherowe" czy "oazowe" - znów bez urazy, to nie sa określenia ocenne - tylko srodowiska "przeciętnej" młodzieży.

---
Benedictus

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń