Polacy mówią NIE

sob, 22 sie 2009, 18:55:11

Autor: Angelika Mojeścik

 

Trzy czwarte Polaków nie chce legalizacji w naszym kraju małżeństw osób tej samej płci. Przeciwnego zdania jest zaledwie 14 proc. Tak wynika z sondażu GfK Polonia dla Rzeczpospolitej.

 

Jeszcze więcej przeciwników ma w Polsce adopcja dzieci przez pary tworzone przez osoby tej samej płci. Nie zgadza się na nią aż 87 proc. badanych. Za jest zaledwie 5 proc.

– To pokazuje, że Polacy są nadal społeczeństwem przywiązanym do tradycyjnych wartości. Nie ulegają też modom i presji ze strony innych państw europejskich – ocenia prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog z Uniwersytetu w Bremie. Wyniki badań cieszą Kazimierza Kaperę, prezesa Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich.
– Takie propozycje jak małżeństwa osób homoseksualnych są próbą rozbicia tradycyjnych rodzin. Na szczęście Polacy nie poddają się temu – tłumaczy.

Natomiast według Tomasza Szypuły z Kampanii przeciw Homofobii takie deklaracje są efektem strachu Polaków przed nieznanym i dlatego zapowiada więcej marszów i parag homoseksualistów. Według dr. Norberta Maliszewskiego, psychologa społecznego z Uniwersytetu Warszawskiego, może to jednak przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

 

tel/hel / matt., Warszawa, 2009-07-11

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20090822185511419