Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Skandal w Poznaniu: Sąd kierując się dobrem dziecka nie odda go rodzicom

Poznański sąd odrzucił zażalenie rodziców w sprawie odebrania im małej Róży. Dziewczynka do nich nie wróci. Sąd zaufał negatywnej opinii kurator na temat rodziny a nie wziął pod uwagę pozytywnej opinii pracowników opieki, sołtysa, proboszcza ani dyrektora szkoły.- Sąd kierując się dobrem dziecka, przy pasywności matki w sprawowaniu opieki rodzicielskiej oraz braku czasu u ojca dziecka postanowił zażalenie odrzucić - powiedział dziennikarzom prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Krzysztof Józefowicz.

W lipcu Sąd Rejonowy w Szamotułach zdecydował o odebraniu Róży rodzicom sześć dni po porodzie. Dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej, gdyż sąd uznał, że biologiczni rodzice nie są w stanie się nią opiekować. Rodzina pochodzi ze wsi Błota Wielkie i wychowuje już trójkę dzieci w wieku 7, 9 i 11 lat. Kurator zawnioskowała o umieszczenie w placówce opiekuńczej także pozostałych dzieci.

Podejmując decyzję o odebraniu Róży rodzicom, sąd oparł się na informacjach kuratorki, która stwierdziła w rodzinie „niewydolność wychowawczo-opiekuńczą”. Oceniła, że dzieci wychowywane są w złych warunkach mieszkaniowych. W uzasadnieniu kurator napisała: „Dzieci niemalże zawsze są brudne. W pomieszczeniach zawsze jest bałagan i panuje brud”.

Rzecznik praw dziecka Marek Michalak stwierdził jednak, że bieda nie może powodować tak radykalnych środków. Lekarz badając kobietę dopiero 13 sierpnia nie stwierdził u niej cech psychozy, lecz wskazał na obecność "upośledzenia w stopniu lekkim" i zalecił obserwację psychologaa.

Matka dziewczynki już wcześniej straciła prawo do opieki nad czwórką swoich dzieci z poprzedniego związku. Sąd Rejonowy w Szamotułach w 1995 roku zdecydował o przekazaniu ich rodzinie zastępczej, ponieważ kobieta przebywała na długim leczeniu w szpitalu psychiatrycznym po śmierci partnera. M.in. te fakty negatywnie wpłynęły na decyzję sądu w sprawie przyszłości dziecka odebranego kobiecie.

Jednak już zażalenie od wyroku złożyła pełnomocnik rodziców dziewczynki mec. Małgorzata Heller-Kaczmarska.

- Zwróciłam się do szkoły, opieki społecznej, do proboszcza i sołtysa z prośbą o opinię na temat rodziny. Oburzenie całego środowiska było wielkie, bo poza tym, że w tym domu jest bałagan, to są to ludzie, którzy kochają dzieci, a dzieci kochają ich - mówiła Heller-Kaczmarska. I podkreśliła: Sprawa odebrania dziecka karmiącej matce jest bulwersująca. Matka nie jest ani pod wpływem alkoholu, ani narkotyków. Nie było żadnej okoliczności, która uzasadniałaby taką decyzję sądu – przekonywała pełnomocnik rodziców Róży.

Dodała, nie można mówić o niewydolności wychowawczo-opiekuńczej matki w sytuacji, gdy starsze dzieci dobrze się uczą, są zdrowe i zadbane, co potwierdzają przedstawiciele środowiska, w którym żyje rodzina.

 

Fronda/MaRo/Wp.pl/Tvn24.pl


Opcje Artykułu

Skandal w Poznaniu: Sąd kierując się dobrem dziecka nie odda go rodzicom | 8 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Skandal w Poznaniu: Sąd kierując się dobrem dziecka nie odda go rodzicom
Molier sob, 22 sie 2009, 21:31:17

Faszystowskie państwo. Bo jak nazwać państwo, które odbiera dzieci rodzicom?

---
It has been said that something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world.
-Chaos Theory

 
Skandal w Poznaniu: Sąd kierując się dobrem dziecka nie odda go rodzicom
Kruk śro, 26 sie 2009, 08:46:30

Z tą socjalistyczną maszyną trzeba walczyć. Nie dziwmy się że odbierane nam, są dzieci, w końcu elyty tego kraju wzorują się na Szwecji. To czego dopuścił się sąd nie jest przypadkiem, to zwykły test na społeczeństwie, sprawdzenie reakcji. Jest dobry sposób by zatrzymać ten bajzel. Nagłośnić gdzie sie da, wszelkimi sposobami, ogólnopolską akcje mającą na celu zaprtzestania płacenia podatków przez Polaków. Może to tą bande złodzieji nauczy rozumu.

---
Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń