"Wędrująca Biblia"

sob, 5 wrz 2009, 19:42:38

Autor: Gość serwisu

„WĘDRUJĄCA BIBLIA” w Lublinie!

W dniu 11 września przybędzie do Lublina „Wędrująca Biblia”. Ważący 1,5 kg i przetłumaczony na 66 języków świata egzemplarz Pisma Świętego wędruje przez cały świat w ramach zorganizowanego przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego  programu ewangelizacyjnego „Podążaj za Biblią” („Follow the Bible”), którego celem jest zwrócenie uwagi mieszkańcom całego świata na tą niezwykłą „Księgę Ksiąg”- źródło wiary i nadziei wszystkich chrześcijan.

Ten spektakularny pochód Biblii rozpoczął się w październiku ubiegłego roku w Manilii (Filipiny) , a zakończy - latem przyszłego roku w  Atlancie (Stany Zjednoczone).

Będzie to prawdopodobnie największa podróż Biblii w historii. „Wędrująca Biblia” trafi do księgi rekordów Guinnessa. Miliony adwentystów i innych chrześcijan na całym świecie, w czasie gdy Biblia będzie przechodzić przez ich tereny, weźmie udział w organizowanych maratonach czytania Biblii, szczególnych nabożeństwach i programach, których celem jest zachęcenie wszystkich chrześcijan do regularnej, osobistej lektury tej księgi.

Do Polski „Wędrująca Biblia” przybędzie z Serbii na trzy dni, począwszy od 9 września, i będzie eksponowana w trzech miastach: Podkowie Leśnej, Gdańsku i Lublinie.

Lubelski Kościół Adwentystów Dnia Siódmego będzie gościł Biblię tylko przez dwie godziny! W piątek-11 września, o godz. 11.00, w siedzibie Kościoła przy ul. Niecałej 4, po uroczystym powitaniu Biblii, odbędzie się nabożeństwo z udziałem duchownym różnych wyznań. Okolicznościową homilię wygłosi przybywający z Biblią pastor  Janos Kovacs Biro.

 Z Lublina Biblia zostanie przewieziona do Londynu.

Wszystkich miłośników Pisma Świętego, którzy chcieliby zobaczyć tą wyjątkową Biblię- serdecznie zapraszamy do udziału w  nabożeństwie!

 

pastor Mariusz Maikowski

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/200909051942389