"Czego nie wiedział Darwin?" - konferencja kreacjonistyczna w Poznaniu i Gdańsku

czw, 8 paź 2009, 16:11:08

Autor: thorgal17

Teoria ewolucji jest obecnie powszechnie obowiązującym dogmatem - również o charakterze religijnym. Podobnie jak religie stara się odpowiadać na pytania o początki i pochodzenie świata, życia ludzkiego oraz jego celowość. Podobnie jak w przypadku religii - istnieje wiele ewolucjonistycznych odmian i "wyznań". Jej zwolennicy różnią się w swoich wyjaśnieniach choćby na fundamentalny w ewolucjonizmie temat  - sposobu powstawania nowych gatunków (darwinowskie formy przejściowe vs teoria nagłych zmian - St. J. Goulda).

Mało kto wie, że ewolucja jest nie tyle FAKTEM co sposobem ich INTERPRETOWANIA. Czy słusznym? Uczciwym? Mającym rzetelne podłożne naukowe? Neutralnym światopoglądowo? Czy da się pogodzić teorię ewolucji z nauczaniem Pisma Św.?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć chrześcijańscy brytyjscy naukowcy (geolog i chemik) dr Geoff Barnard i Paul Garner podczas kilkudniowego cyklu spotkań pt. "Czego nie wiedział Darwin?". Swoje wykłady wygłoszą w Poznaniu (16.X.) oraz w Gdańsku (19-21.X.). Szczegółowy plan konferencji znajduje się tutaj: POZNAŃ, GDAŃSK.

Organizatorem konferencji jest Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne. Więcej informacji inteligentny-projekt.pl oraz stworzenie.org

Paweł Bartosik

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20091008161108622