Wkrótce Świąteczny Stół Pajacyka

wto, 10 lis 2009, 14:35:23

Autor: Izabela Okrój-Hernik

Już po raz ósmy Polska Akcja Humanitarna organizuje jednodniową akcję Świąteczny Stół Pajacyka. Jest to inicjatywa, której celem jest ofiarowanie części obrotu lokali gastronomicznych w całym kraju na rzecz dożywiania najbiedniejszych dzieci w szkołach i świetlicach. Tegoroczna edycja akcji będzie miała miejsce 6 grudnia.

Podobnie jak w latach ubiegłych właściciele lokali gastronomicznych w całej Polsce przekażą umowne 10 procent swojego dniowego obrotu na rzecz programu „Pajacyk”. Każdy z lokali, który weźmie udział w akcji zostanie oznaczony charakterystycznym plakatem z Pajacykiem. To umożliwi klientom łatwo rozpoznanie lokali, które zdecydują się wesprzeć akcję dożywiania dzieci.

Jak co roku PAH zachęca też właścicieli restauracji, pubów i kawiarni do włączenia się do przedsięwzięcia. Nazwy i adresy wszystkich lokali, które wezmą udział w inicjatywie, zostaną umieszczone na stronie internetowej www.pajacyk.pl oraz www.pah.org.pl. Po zakończeniu Świątecznego Stołu Pajacyka, Polska Akcja Humanitarna uhonoruje lokale gastronomiczne uczestniczące w akcji tytułem „Przyjaciel Pajacyka”, podziękowaniem i naklejką informującą o udziale w przedsięwzięciu.

„Pajacyk” jest programem dożywiania dzieci w świetlicach i szkołach, który prowadzi Polska Akcja Humanitarna od 1998 roku. Dzięki hojności darczyńców udało się ufundować ponad 10 milionów obiadów dla dzieci w najbiedniejszych rodzin. Zawsze w grudniu organizowany jest Świąteczny Stół Pajacyka, który jest corocznym podsumowaniem programu „Pajacyk”.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2009111014352222