Chcę zostać zakonnicą

pon, 18 sty 2010, 21:38:58

Autor: Gość serwisu

Mam 16 lat. Od pewnego czasu myślę o tym, ab po ukończeniu 18 roku życia wstąpić do zakonu. Chociaż bardzo się tego boje. Boje się ze moi bliscy mnie opuszcza i że zostanę sama. Moja mama myśli ze ja żartuję, ale ja myślę o tym bardzo poważnie.

Wszyscy myślą, że żartuję lub że nie mogę sobie znaleźć chłopaka to pójdę do zakonu, bo boje się samotności. Wcale nie. Boję się jeszcze tego, że gdy już zostanę siostrą zakonną i zrozumiem, że jednak wybrałam złą drogę to co wtedy. Czy będę mogła odejść? Teraz wydaje mi się ze właśnie zakon, służenie Bogu w takiej formie to jest ta droga którą chciałabym podążać. Co trzeba zrobić, aby zostać siostrą zakonną?

 *

Denominacje chrześcijańskie mają w szczególnej czci słowa Pana Jezusa o podążaniu za Nim drogą trzech Rad ewangelicznych ubóstwa, posłuszeństwa i czystości. Jest to radykalny manifest życia chrześcijańskiego. Ty odczytałaś go dosłownie nie mocą własną, ale mocą Pana Jezusa, bo sami z siebie nie jesteśmy zdolni podążać za Chrystusem. "Wszystko jest dziełem łaski".

Przed tobą długa droga, gdyż Kościół zaleca roztropność i ostrożność w rozeznaniu właściwego powołania, dlatego z zakonu można odejść do czasu złożenia profesji wieczystej, czyli do 5 -7 lat od wstąpienia. Życie konsekrowane stawia szczególne wymagania. Adeptki życia zakonnego przechodzą długoletnią formację. Jest to twarda szkoła życia chrześcijańskiego, samotności z Chrystusem. Musisz być zdrowa psychicznie i fizycznie, ochrzczona i bierzmowana. I być pewną swojego powołania. Kiedy jednak odnajdziesz w sobie siłę do pokonania wszystkich trudności i barier, jakie nakłada otoczenie, Kościół i twoja natura możesz być pewna, że odnajdziesz skarb, który nie rdzewieje, w wieczności.

Rozeznaj, jakie zgromadzenie cię pociąga: kontemplacyjne czy czynne. Zgłoś się d ośrodka powołaniowego w swojej diecezji lub na Jasnej Górze. Są tam ludzie, którzy dadzą ci mądre wsparcie i pokierują tobą. . Rówieśnicy i rodzina wcześniej czy później zrozumieją twoją decyzję i zaowocuje ona w ich sercach. Bo – jak mawiała Matka Teresa – esencja potrafi zabarwić całą szklankę wody.

Z modlitwą, Jacek Lehr

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100118213858941