Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Sztafeta postna

„Sztafeta postna” to inicjatywa wielkopostna zaproponowana przez Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Częstochowskiej. Jest ona skierowana do studentów, absolwentów, nauczycieli i pracowników wyższych uczelni.

 Dla chętnych do wzięcia udziału w „Sztafecie” na stronie internetowej duszpasterstwa www.emaus.czest.pl umieszczony został specjalny kalendarz, w którym każdy uczestnik może zadeklarować konkretny dzień postu i wpisać się do kalendarza.

- Chcemy trwać przez 40 dni Wielkiego Postu o chlebie i wodzie. Wierząc zapewnieniom Jezusa, że tam, gdzie zawodzą już ludzkie środki, narzędziem szczególnie skutecznym jest modlitwa i post. Wszystkich studentów, absolwentów, nauczycieli i pracowników wyższych uczelni, a także naszych przyjaciół i sympatyków zapraszamy do udziału w tej sztafecie. Wystarczy zadeklarować choćby jeden dzień postu o chlebie i wodzie, aby włączyć się w to wielkie i ważne dzieło. Koniecznie ma być to post o chlebie i wodzie, bez żadnych kompromisów. Obok własnych intencji chcemy wspólnie pościć w intencji młodzieży, zwłaszcza młodzieży akademickiej w Polsce i w Częstochowie - piszą organizatorzy „Sztafety”.

Duszpasterstwo Akademickie „Emaus” w Częstochowie od 2007 r. ma własny kościół i parafię personalną, pierwszą w Polsce. Patronami duszpasterstwa akademickiego archidiecezji częstochowskiej są: św. Ireneusz Biskup i Męczennik i św. Teresa Benedykta od Krzyża Edyta Stein.

Obok tradycyjnych form formacji studentów Duszpasterstwo Akademickie w Częstochowie proponuje także: modlitewne spotkanie Taizé z medytacją biblijną, „Noce Nikodemowe” - adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi i kierownictwa duchowego.

http://www.emaus.czest.pl/race

 

za Kai.pl/wiara.plOpcje Artykułu

Sztafeta postna | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Sztafeta postna
corka sob, 27 lut 2010, 14:30:03

Post jest dla mnie takim "swietym narzedziem" naprawy siebie samego,ale nigdy sie sama na post niezdobylam.Pamietam jak zawital w moich progach kolega-poscil juz od 2 lat o chlebie i wodzie (praktyczny gosc;))...z szacunku i z powodu milosci blizniej szorowalam moj szybkowar wody z osiadlego kalku...tak bardzo z wielkim uwielbieniem i szacunkiem chcialam przyjac tego czlowieka,a do wody podalam najpiekniejsze szklo krysztalowe jakie mialam.Ale sama sie nigdy na post nie odwazylam.Nie wiem dlaczego.

---
Na taki usmiech jak ten,to trzeba sobie zasluzyc.

 
Sztafeta postna
Daniel pon, 1 mar 2010, 15:15:44

 

Taki post dwuletni, to przyrównałbym do samobiczowania. Nie jest to godne pochwalenia, gdy czynią to nasi umiłowani bliscy. Post jest głodzeniem, a on prowadzi do śmierci. Czy godne jest człowiekowi zadawać sobie śmierć? Przecież nie zabił nikogo i nie zasługuje na śmierć. Zabijając siebie zabija niewinnego człowieka, stając się mordercą.

Jeżeli człowiek dla Boga wyrzeknie się wszystkiego, a więc i jedzenia, to miłujący go Bóg będzie chciał tego, co pragnąłby dla siebie. Nie dopuściłby do tego, aby umarł z głodu, a więc nie może popierać głodzenia siebie, a tym samym popierać postu. Człowiek chcący być w zgodzie z Bogiem powinien dostarczyć swojemu ciału wszystkiego co zapewnia utrzymanie go w najlepszym zdrowiu. Nie sądzę, że jedzenie tylko chleba z wodą to zapewnia. Natomiast z pewnością miłe będzie Bogu, gdy zaspakajać będziemy tylko głód, a nie apetyt. Godne będzie gdy w poście zaniechamy przyjemności wynikającej z jedzenia i ograniczymy się do prostych potraw porzucając smakołyki.

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń