Kondolencje Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miskiewicza dla Narodu Polskiego

sob, 10 kwi 2010, 13:59:16

Autor: Joanna Gacka

Dowiedzieliśmy się właśnie o straszliwej tragedii, jaka spadła na Naród Polski. W katastrofie samolotowej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz wiele zasłużonych dla kraju osób. To ogromna strata nie tylko dla ich Najbliższych, ale również dla nas - polskiego społeczeństwa.

W jednej chwili utraciliśmy tak wielu. Jako Państwo staliśmy się nagle ubożsi, pozbawieni całego grona ludzi, którzy przecież mogli zrobić dla Polski jeszcze wiele dobrego. Pozostawili zrozpaczone Rodziny w bólu i cierpieniu. Nas, obywateli, w głębokiej żałobie.
Nie ze wszystkim jednakże odchodzimy: zachowajmy w sobie dobrą pamięć o Rodakach, którzy zginęli, wypełniając swój obowiązek.
Od Boga pochodzimy i do Niego wszyscy wracamy…

Z wyrazami współczucia

Tomasz Miśkiewicz, Mufti Rzeczypospolitej Polskiej
Najwyższe Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP
Polska społeczność muzułmańska

 

 

Wyrazy współczucia Rodzinom tragicznie zmarłych

Wiadomość o katastrofie prezydenckiego samolotu spadła na nas tak niespodziewanie, aż wydawało się, że jest tylko nieprawdopodobieństwem. Niestety… Naraz świat wokół nas tak przerażająco się zmienił…
W imieniu własnym oraz polskiej społeczności muzułmańskiej składam na ręce osieroconych tragicznie Rodzin serdeczne wyrazy szacunku oraz współczucia. Nie jest łatwo pocieszyć w chwilach rozpaczy i cierpienia, jednak łączymy się z Nimi dobrą myślą oraz modlitwą. Niech Najwyższy obdarzy Ich swoim miłosierdziem.
Będziemy pamiętać o naszych Rodakach, którzy zginęli podczas wypełniania swoich obowiązków.

W imieniu społeczności muzułmańskiej
Tomasz Miśkiewicz
Mufti Rzeczypospolitej Polskiej

 

Najwyższe Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej informuje, że w niedzielę, 11 kwietnia br., godzinie 13,00 w Domu Modlitwy MZR przy ulicy Piastowskiej 13 F w Białymstoku odbędzie się modlitwa w intencji ofiar tragicznej katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
Modlitwę poprowadzi Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz oraz imam Stefan Mustafa Jasiński.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100410135916754