Msza Trydencka

sob, 10 kwi 2010, 15:07:35

Autor: Gość serwisu

Ja mam krótkie pytanie dlaczego biskupi i wyznawcy kościoła katolickiego w Polsce tak bardzo obawiają się mszy Trydenckiej i oczerniają ją na każdym kroku? Biskupi, księża zamiast pielęgnować swoich wiernych dbać o swoją owczarnie tak jak robi to Bractwo Piusa X obarczają Braci za swoją ułomność.

Decyzją ojca świętego dostęp do liturgii przedpoborowej ma być zapewniony tym wiernym, którzy tego pragną. Nie jest mi znany przypadek, by biskupi odmawiali komukolwiek posługi w dawnym rycie. Trudności pojawiają się na poziomie organizacji, a nie intencji. Zainteresowanie mszą w języku łacińskim nie jest powszechne, dlatego są wyznaczone punkty i dni, w których takie msze są odprawiane.

Żaden z polskich hierarchów nie podważa zamysłu ojca świętego. Polski Kościół charakteryzuje sie wyjątkowym wyczuciem piękna liturgii i jej poszanowania. Biskupi zachęcają do ujmowania Mszy świętej, jako trwającej całości i tak też rozumieją sobór. Ich niepokój budzi jedynie naruszanie owej całości. W przypadku lefebrystów poprzez nieuznawanie historii, duszpastrstwa i rozwoju doktryny Kościoła po 1962 roku.

 

Jacek Lehr

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100410150735650