Benedykt XVI: prześladowania Kościoła pochodzą z jego wnętrza

wto, 11 maj 2010, 15:37:41

Autor: Jacek Lehr

"Dzisiaj największe prześladowania Kościoła nie pochodzą z zewnątrz, ale z grzechów, jakie są wewnątrz jego samego" - powiedział Benedykt XVI. Jego zdaniem obecne cierpienia Kościoła z powodu nadużyć wobec nieletnich to część cierpień, zapowiedzianych w trzeciej tajemnicy fatimskiej.

 

Nawiązując do jej treści papież stwierdził: "Oprócz misji cierpienia papieża, które w pierwszej kolejności możemy odnieść do zamachu na Jana Pawła II, w orędziu fatimskim są wskazania dotyczące przyszłości Kościoła".

"Jezus powiedział, że Kościół będzie cierpieć aż do skończenia świata i widzimy to dziś w sposób szczególny" - mówił Benedykt XVI dziennikarzom.

Papież podkreślił, że "Kościół musi udzielić odpowiedzi" na orędzie fatimskie. W tym kontekście wymienił "pokutę, modlitwę, akceptację, przebaczenie, ale także potrzebę sprawiedliwości, ponieważ - dodał - przebaczenie nie zastępuje sprawiedliwości".

Konieczne jest według Benedykta XVI "stałe nawrócenie i trzy cnoty teologiczne: wiara, nadzieja, miłość".

Benedykt XVI określił jako "naprawdę przerażający" skandal pedofilii w Kościele. Papież mówił o tym podczas rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu w drodze do Portugalii.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100511153741259