Geje kpią z papieża

czw, 24 cze 2010, 14:59:17

Autor: Łukasz Godzwoń

Obraz – fotomontaż malarza Kevina Sharkeya zszokował irlandzkich katolików. Benedykt XVI w uroczystym stroju błogosławi parę homoseksualistów. Artysta zwraca uwagę: to dziwne, dlaczego papież tak bardzo skupia się na małżeństwach homoseksualnych, a tak niewiele mówi o terroryzmie i głodzie.

47-letni Sharkey zatytułował swoje “dzieło”: “A teraz możecie się pocałować”. Wystawi go w Dublinie wraz z innymi swoimi pracami.

“Myślę, że skandaliczne zachowanie księży jest dużo gorsze, aniżeli zachowanie dwóch osób, które chcą oficjalnie wyrazić swoją miłość.” – mówił artysta.

ClickLiverpool – portal gejowski informujący o skandaliście cytuje rzecznika Kościoła irlandzkiego.

“Związki jednopłciowe ze względu na ich charakter nie mogą być uznawane za równe lub prawie równe małżeństwu. Nie są zdolne do realizacji komunii osób, która jest małżeństwem. Związki osób tej samej płci nie odzwierciedlają naturalnego uzupełnianiu się mężczyzny i kobiety, przez które generowanie nowego życia staje się możliwe. Boży plan dla małżeństwa obejmuje biologiczny fakt, że dwoje ludzi spotykają się jako mężczyzna i kobieta w unii, która ma potencjał do tworzenia nowego życia.”

 

ClickLiverpool/Prohomofobia


 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100624145917980