T. Terlikowski: przejmijmy inicjatywę

pią, 9 lip 2010, 12:35:22

Autor: Gość serwisu

Błędem katolików w Polsce jest reaktywność, polegająca na ciągłym reagowaniu na postulaty lewicy, narzucającej w ten sposób swą agendę w sprawach społecznych – przekonywał w Bielsku-Białej publicysta Tomasz Terlikowski. Redaktor naczelny portalu Fronda.pl spotkał się 6 lipca z mieszkańcami stolicy Podbeskidzia. Przedstawił m.in. swoją analizę sytuacji po wyborach prezydenckich w Polsce.

Publicysta zwrócił uwagę, że katolicy i środowiska konserwatywne pozwolili sobie narzucić lewicową agendę tematów.

 


„My się tylko do tej agendy odnosimy - pozytywnie, negatywnie lub uciekając od tematu. Lewica bezustannie wraca do tematu zmiany ustawy aborcyjnej, natomiast niewielu jest duchownych, polityków czy działaczy społecznych, którzy pragną unormować ustawę chroniącą życie, doprowadzić do tego, by była ona konsekwentna. To nie my narzucamy agendę. To nam się narzuca agendę. To nie my stawiamy tematy do załatwienia” – podkreślał Terlikowski.

Zdaniem publicysty, w sprawcach takich jak aborcja katolicy wciąż nie mają odwagi otwarcie mówić o celach swoich działań społecznych. „Wciąż nie ma w nas odwagi, nią ma także odwagi w Kościele hierarchicznych, by otwarcie powiedzieć: kompromis jest lepszy niż ustawa, która była wcześniej, ale naszym celem nie jest kompromis, naszym celem jest ochrona każdego życia poczętego” – dodawał Terlikowski.

Według Terlikowskiego, katolicy rezygnując z artykułowania postulatów i dając sobie narzucać kolejne lewicowe postulaty, stawiają się w niezręcznej sytuacji nieustannie broniących się.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100709123522883