Poczęcie człowieka a nauka

śro, 28 lip 2010, 12:16:11

Autor: Marcin Stanowiec

Ekspertka w sprawach rodzinnych Lourdes Casares de Felix przypomniała w Meksyku, że tematyka obrony życia nie jest tematem religijnym, ale opiera się na naukowej pewności, że zaczyna się ono w momencie zapłodnienia.

W artykule opublikowanym przez dziennik "Diario de Yucatan", członkini Association in Defense of Family (Stowarzyszenie Obrony Rodziny) wyjaśniła, że prawo do życia nie jest prawem religijnym.

- Czy obrona życia niewinnej osoby ludzkiej jest pytaniem, na które powinna udzielić odpowiedzi religia? – zapytała w swoim artykule. – Od momentu poczęcia embrion jest osobą, której życie powinno być uszanowane. Twierdzenie, że aborcja jest przestępstwem, nie opiera się na przesłankach religijnych, lecz jest to argument mający naukowe oparcie, tak jak zaprezentował go doktor medycyny i profesor genetyki Jerome Lejeune.

Lejeune napisał: "Zostało naukowo udowodnione, że w łonie matki mamy do czynienia z życiem i że jest to życie ludzkie. Pytanie etyczne czy moralne powinno tutaj brzmieć: Czy należy zezwolić na zakończenie tego życia? Odpowiedzi mógłby udzielić także ateista. Z powodu braku naukowych argumentów, którymi można by promować aborcję, wykorzystuje się do tego celu taktykę obwiniania o wszystko religii."

- Prawdziwa tragedia aborcji nie polega na tym, że pozbawia się nienarodzonych przysługujących im praw czy na tym, że odmawia się uznania ich za ludzi. Nie polega także na negowaniu możliwości odczuwania przez nich bólu czy przyjemności. Prawdziwą tragedią jest stopień zdehumanizowania ludzi zdeterminowanych, by bezbronne istoty niszczyć i odbierać im szansę do życia – zakończyła ekspertka.

ib/Catholicnewsagency.com

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100728121611508