Autorka "Wampira" porzuca chrześcijaństwo dla gejów

pon, 2 sie 2010, 23:59:05

Autor: Łukasz Godzwoń

Anne Rice – autorka “Wywiadu z Wampirem” porzuciła wiarę chrześcijańska ze względu na “wrogie” nastawienie tego wyznania do praw gejów, do kobiet i do antykoncepcji.

Przeszła na katolicyzm 12 lat temu, ale wczoraj na swoim Facebooku ogłosiła, że chociaż pozostaje “oddana Chrystusowi”, to już dłużej nie chce być częścią tego wyznania.

Rice została wychowana w wierze katolickiej, ale prze wiele lat była ateistką, do momentu kiedy wieku 57 lat  ślubowała całkowicie dedykować całą swoją twórczość pisarską Chrystusowi.

We wtorek ze swojego Facebook’a wysłała linka do artykułu o powiązanym z partią republikańską protestanckim duchownym– punk rokowcu, który miał rzekomo powiedzieć, że kraje muzułmańskie, które wykonują wyroki śmierci na osobach o orientacji homoseksualnej, są bardziej “moralne” niż Stany Zjednoczone.

Rice napisała: “Nic dziwnego, że ludzie pogardzają nami – Chrześcijanami i myślą o nas, że jesteśmy grupą wściekłych, niepohamowanych ignorantów. Nie winię ich za to. Tego typu rzeczy sprawiają, że chce mi się płakać. Może oddanie Chrystusowi oznacza nie bycie Chrześcijaninem.

“Nie wyobrażam sobie “przynależności” do tej awanturniczej, kłótliwej, wrogiej i zasłużenie cieszącej się złą sławą grupie. Próbowałam przez dziesięć lat ale nie udało mi się. Stoję teraz z boku. Moje sumienie nie pozwala mi na nic innego.

“Porzucam chrześciajństwo. Jestem poza. W imię Chrystusa nie zgadzam się być anty-gejowska. Nie zgadzam się być anty-feministyczna. Nie zgadzam się być przeciwko sztucznej kontroli urodzeń. Nie zgadzam się być anty-demokratyczna. Nie zgadzam się występować przeciwko świeckiemu humanizmowi. Nie zgadzam się występować przeciwko nauce. Nie zgadzam się występować przeciwko życiu. W imię Chrystusa porzucam Chrześcijaństwo i bycie Chrześcijaninem, Amen.”

Uaktualizowała mówiąc, że jej wiara w Chrystusa stanowiła “zasadniczą” część jej życia, ale podążanie za Chrystusem nie oznacza podążania za Jego wyznawcami.

Syn Rice – Christopher jest gejem  współpracuje z amerykańskim magazynem dla gejów ”Advocate“.

opr. i tł. ProHomofobia

Źródło: advocate

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100802235905947