Pastor krytykuje homoseksualizcję społeczeństwa

wto, 3 sie 2010, 00:01:20

Autor: Łukasz Godzwoń

Stephen Green – dyrektor antygejowskiej grupy lobbistycznej o nazwie “Christian Voice” wygłosi swoje homofobiczne poglądy w krótkim programie emitowanym na kanale 4 w poniedziałek.

Pastor niedawno oskarżył homoseksualistę Garetha Thomasa – gwiazdę rugby o “promowanie sodomii wśród dzieci” z tego powodu, że Thomas wspiera miesięcznik adresowany do gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów LGBT History Month.

Green pojawi się w programie 4thought, który jest nadawany codziennie  na kanale 4. Co tydzień 5- minutowe filmiki dotyczą innego tematu. W tym tygodniu będzie to homoseksualizm i religia.

Według zapowiedzi siedmiu prelegentów, którzy wystąpią zaoferują diametralnie różne punkty widzenia na temat homoseksualizmu i grzechu, nawet takie, które bronią teorii, że Bóg może wyleczyć z homoseksualizmu.

Pastor Green poda cytat z Biblii pochodzący z Księgi Objawień na poparcie swojego przekonania, że Bóg jest przeciwko homoseksualizmowi. Przedstawi on także stanowisko, że doszło do “homoseksualizacji” społeczeństwa brytyjskiego, i że geje oddziałują niekorzystnie na resztę społeczeństwa.

Rzeczniczka kanału 4 potwierdziła, że “homofob” będzie miał możliwość wypowiedzenia swoich poglądów. Zapytana czy poglądy rasistowskie miałyby podobny czas emisji, powiedziała, że Pan Green wystąpi w programie razem z duchownym chrześcijańskim wyrażającym poglądy pro-gejowskie.

Advocate

opr. i tł. ProHomofobia

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100803000120908