Kalifornia: sędzia gej zrównał związki jednopłciowe z małżeństwami

czw, 5 sie 2010, 01:13:04

Autor: Marcin Stanowiec

Po długim publicznym procesie, sędzia Vaughn Walker orzekł, że przegłosowana w referendum poprawka 8 zakazująca zawierania małżeństw homoseksualnych w Kalifornii jest niekonstytucyjna.

Sędzi stwierdził, że poprawka narusza klauzulę równej ochrony gwarantowanej przez konstytucję. W pisemnym wyroku dodał: Państwo nie ma interesu w ochronie wierzeń religijnych, jeżeli nie przyświeca mu cel świecki. Zwolennicy 8 poprawki nie przedstawili żadnych racjonalnych podstaw do odmowy gejom i lesbijkom licencji małżeńskiej”.

W rzeczywistości 8 poprawka pokazuje, że przedstawiciele związków jednopłciowych są gorsi od przedstawicieli związków dwupłciowych. Ponieważ san Kalifornia nie ma interesu w dyskryminacji gejów i lesbijek Sąd stwierdza, że 8 poprawka nie spełnia wymogu konstytucyjności.

Podczas składania zeznań sąd usłyszał, że zniesienie zakazu małżeństw homoseksualnych polepszy kondycję zdrowotną gejów i lesbijek, da większą ochronę prawną dla ich dzieci, zmniejszy dyskryminację par homoseksualnych praz da im więcej władzy politycznej.

San Francisco Chronicle wyjawił, że sędzia jest osobiście zainteresowany w małżeństwie jednopłciowym, ponieważ jest homoseksualistą.

ProHomofobia

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100805011304694