Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Wyrzuty sumienia dręczą mą duszę.

Wyrzuty sumienia niszczą mnie, wyzwalalają we mnie destrukcyjne skłonności. Rodzice od wczesnego dzieciństwa wpajali mi zasady wiary, czułam Boga w swoim życiu i radowałam się jego obecnością.Około 6-ciu lat temu, uczywszy się wówczas w gimnazjum, wpadłam w złe towarzystwo. Pamiętam doskonale dzień, w którym sięgnęłam pierwszy raz po narkotyki, kiedy to wręcz słyszałam odradzający głos mojego sumienia w głowie. Głupia, niedojrzała ciekawość, chęć przypodobania się nowym znajomym niestety wygrała nad niepokojem wywołanym tą grzeszną czynnością. Później nastąpiła lawina: picie alkoholu, nałogowe palenie papierosów, lekkie narkotyki, następnie te cięższe, wagary, kłamstwa, a już najgorsze wydają nieszczere spowiedzi, świętokradztwo, seks w wieku 15 lat i wejście w sakrament bierzmowania w kłamstwie. Mam 20 lat i czuję, że moje życie skazane jest na porażkę.

 

Wpadłam w depresję, zaburzenia osobowości, ale boję się iść do lekarza. Tak bardzo żałuję, ale czuję, że nie zasługuję na przebaczenie. Nie potrafiłabym zapanować nad sobą, iść do spowiedzi i spokojnie o wszystkim opowiedzieć - histeria murowana. Nachodzą mnie myśli samobójcze, ale szybko je odrzucam, nie mam tyle odwagi. Najbardziej absuralne w tym wszystkim  wydaje mi się, że odkąd czytam Pismo Święte zaczęłam odczuwać swego rodzaju ulgę, jakby Bożą obecność, jednak wydaje mi się, że On nie zechciałby interesować się tak złym stworzeniem. Pragnę iść do spowiedzi, ale obawiam się przerażenia w oczach księdza i wygnania mnie przez niego..Opcje Artykułu

Wyrzuty sumienia dręczą mą duszę. | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
karol_dabrowski pon, 9 sie 2010, 21:38:40

Witaj,
To dobrze że weszłaś na stronę naszego portalu i umieściłaś opis tego jak się czujesz - to krok odwagi którego gratuluję. Chciałbym napisać Tobie kilka zdań odnośnie tego czym się podzieliłaś.
Pamiętaj że dla Jezusa nie ma ludzi tak brudnych i grzesznych którymi On by się nie zajął. On wręcz specjalizuje się w interesowaniu jak to napisałaś "złymi stworzeniami". Spójrz na fragmenty Ewangelii Mateusza rozdział 9 wersety 10 do 13- Jezus je przy stole z grzesznikami gdy faryzeusze wytykają mu ten fakt on odpowiada że nie potrzebują lekarza zdrowi lecz Ci którzy się źle mają, że On przyszedł powoływać grzeszników a nie sprawiedliwych. Potrzebujesz Jezusa i czujesz to a On chce przyjśc do Ciebie by dać Ci swą pomoc bo nie odrzuca nikogo kto przychodzi do Niego co powiedział w Ewangelii Jana 6:37. Spójrz na nierządnicę w Ewangelii Jana w rozdziale 8 - ta kobieta jeszcze przed chwilą została przyłapana na cudzołóstwie natomiast Jezus nie dość że ratuje ją przed ukamienowaniem to jeszcze wypowiada do niej słowa "nie potępiam Cię". Jezus jest dobrym pasterzem - gdy zagubi mu się jedna owca zostawia 99 innych i idzie szukać tej jedynej - Ciebie. Gdy odnajduje wtedy niebo raduje się z tego powodu - Ewangelia Łukasza 4:7
Te przykłady wyraźnie ilustrują - Jezus czeka na Ciebie i On chce bardziej byś przyszłą do Niego niż byś miała w samotności się zadręczać i rozpamiętywać swoje błędy które wszyscy popełniamy. Nie zwlekaj :)
Odnośnie wygnania przez księdza - pamiętaj że są różni ludzie, niektórzy księża, szczególnie starsi nie rozumieją młodych ludzi i reagują w taki sposób. Zapamiętaj że to jak zareaguje ksiądz nie ma żadnego znaczenia odnośnie miłości jaką daży Cię Bóg - ona jest niezmienna. Trzeba z rozwagą wyszukac sobie spowiednika, z doświadczenia wiem że najlepiej gdy to będzie pasterz wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym lub neokatechumenatu czy oazy. Napisz proszę z jakiego jesteś miasta to postaram się wyszukać Tobie jakieś kontakty byś mogła na spokojnie umówić się z księdzem i wyspowiadać. Zachęcam Cię byś umówiła się z jakimś księdzem indywidualnie na tzw. spowiedź generalną - byś zebrała grzechy ze swojego dotychczasowego życia i zrzuciła to z siebie, taka podsumowująca spowiedź. Takie doświadczenie bardzo oczyszcza. Nie wstydź się emocji towarzyszących takim przełomowym doświadczeniom - np. histeria zawsze wtedy jest i dobrze :) Bardzo dobrze jeśli wyszukasz sobie wspólnotę wierzących, młodych ludzi do których będziesz mogła się przyłączyć ponieważ razem jest o wiele łatwiej. Z tego powodu jeszcze raz zachęcam do podania Twojej miejscowości zamieszkania.
Pozdrawiam Cię serdecznie w Panu

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń