Wielka Brytania: Westminster o feminizacji męskości

czw, 2 wrz 2010, 19:20:36

Autor: Jacek Lehr

Edmund Adamus, dyrektor ds. duszpasterskich w westminsterskiej archidiecezji skrytykował prawa gejów i feminizację męskości.

 

Edmund Adamus, wpływowy przedstawiciel kurii Westminsteru na kilka tygodni przed przybyciem papieża Benedykta XVI do Wielkiej Brytanii posługując się biblijnym językiem mówi o roli kobiet i znaczeniu heteroseksualnych małżeństw. – Wielka Brytania jest “egoistycznym, hedonistycznym pustkowiem” – uważa i i oskarża liberałów o “komercjalizację płci”.

Pomocnik kard. Nicholsa zaatakował “permisywne prawo promujące gejowską agendę” – pisze the Independent.

Przedstawiciel diecezji powiedział katolickiej agencji informacyjnej Zenit, że “Coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę, że feminizacja męskości i skandaliczna kultura, która poluje na młode dziewczęta i kobiety nie dostarcza odpowiedzi na najgłębsze pytania życia.”

Przyczyn tej sytuacji Adamus upatruje w zakrojonej na wielką skalę edukacji seksualnej, która nawet w szkołach katolickich uczy dzieci, że akty homoseksualne są „normalne i nieszkodliwe” oraz jak uzyskać dostęp do aborcji i antykoncepcji bez zgody rodziców.- Nasze prawo od ponad 50 lat, a może nawet i dłużej, ze swoim negatywnym nastawieniem do obrony rodziny i małżeństwa, czyni nas jednym z najbardziej antykatolickich kulturowo krajobrazów Europy, gdzie katolicy cierpią jawne prześladowania – twierdzi Adamus.

 

“Wielka Brytania w szczególności, z coraz większą komercjalizacją płci, nie wspominając o  liberalnych przepisach promujących gejowski ład, jest takim pustkowiem”.

Jego komentarz do papieskiej wizyty został skrytykowany organizacje gejowskie i sekularystyczne.

Aktywista gejowski Peter Tatchell powiedział w the Independent, że obraźliwe uwagi nie zaskakują. Natomiast Keith Porteous-Wood, z National Secular Society, stwierdziła, że “większość” brytyjskich katolików jest chora z powodu nauczania kościoła na temat homoseksualizmu i antykoncepcji.

 

http://prohomofobia.pl/?p=3669

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100902192036537