Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

List do Zborów KChB z okazji Święta Żniw

Pójdźmy przed oblicze jego z dziękczynieniem, wykrzykujmy mu radośnie w pieniach, gdyż wielkim Bogiem jest Pan i Królem wielkim nad wszystkich bogów (Ps. 95, 2-3). Tradycyjnie w okresie powakacyjnym obchodzimy w naszych Zborach Święto Dziękczynienia – Święto Żniw. Szukając biblijnego tła tego święta możemy wskazać na Święto Namiotów, które było obchodzone w Starym Testamencie.Trwało ono 8 dni, przy czym pierwszy i ostatni dzień był bardzo uroczysty. Całe święta były dobrym momentem do przypomnienia sobie Bożego błogosławieństwa (3 Moj. 23, 34-43). Izraelici wspominali wędrówkę po pustyni, aby wiedzieli, że posiadany przez nich majątek i domy były nie tylko wynikiem ich pracy, ale Bożego błogosławieństwa. Była to bardzo dobra lekcja, gdyż człowiek z natury ma tendencję do zapominania o Bożej dobroci i o Bożych obietnicach. Pamięć o Bożym błogosławieństwie wymaga refleksji, wejrzenia w siebie i modlitwy. Przykład takiej postawy odnajdujemy w Psalmach 92, 93 95, 96, 136 i innych. Siostry w Szczecinie napisały nawet własne psalmy dziękczynne, w których wyraziły swoją wdzięczność Bogu za okazane im łaski.

W obliczu wszystkich trudności, które ostatnio dotykają nasz kraj, zachętą dla nas niech będą słowa Pana, że „dopóki ziemia istnieć będzie, nie ustanie siew i żniwo” (1 Moj. 8, 22). Dziękujemy wszystkim zborom, które pośpieszyły na pomoc braciom w wierze i naszym rodakom w tym trudnym momencie, poprzez wsparcie finansowe lub zorganizowanie grup pomocy na terenach dotkniętych powodzią.

W okresie jesiennym już od dziesięcioleci wyrażamy naszą troskę o jedność Kościoła i pracę ogólnokościelną poprzez złożenie ofiary dziękczynnej – żniwnej, która w całości przekazywana jest do Kancelarii Rady Kościoła. Obok stałych zobowiązań finansowych, takich jak edukacja, troska o emerytowanych pracowników Kościoła, wsparcie dla miesięcznika „Słowo Prawdy” i zapewnienie właściwego funkcjonowania Kancelarii Rady Kościoła, pragniemy też część Waszej ofiary przeznaczyć na nowo wznoszony ośrodek misyjny w Bielsku-Białej. Dobrą tradycją byłoby wspieranie raz do roku planów inwestycyjnych jednego ze zborów naszego Kościoła.

Wysokość Waszych ofiar stanowi o możliwości realizowania zadań ogólnokościelnych. Szczere i ochotne podejście do złożenia ofiary pomoże w dobrym realizowaniu tych zadań. Naszą modlitwą jest aby Bóg w swojej łasce wynagrodził Waszą troskę i zaspokoił wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie (Fil. 4, 19).

 

Prezbiter Gustaw Cieślar Przewodniczący Rady Kościoła

Prezbiter Mieczysław Piotrowski Zastępca Przewodniczącego Rady Kościoła

za: dlajezusa.plOpcje Artykułu

List do Zborów KChB z okazji Święta Żniw | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń