Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

List do Zborów KChB z okazji Święta Żniw

Pójdźmy przed oblicze jego z dziękczynieniem, wykrzykujmy mu radośnie w pieniach, gdyż wielkim Bogiem jest Pan i Królem wielkim nad wszystkich bogów (Ps. 95, 2-3). Tradycyjnie w okresie powakacyjnym obchodzimy w naszych Zborach Święto Dziękczynienia – Święto Żniw. Szukając biblijnego tła tego święta możemy wskazać na Święto Namiotów, które było obchodzone w Starym Testamencie.Trwało ono 8 dni, przy czym pierwszy i ostatni dzień był bardzo uroczysty. Całe święta były dobrym momentem do przypomnienia sobie Bożego błogosławieństwa (3 Moj. 23, 34-43). Izraelici wspominali wędrówkę po pustyni, aby wiedzieli, że posiadany przez nich majątek i domy były nie tylko wynikiem ich pracy, ale Bożego błogosławieństwa. Była to bardzo dobra lekcja, gdyż człowiek z natury ma tendencję do zapominania o Bożej dobroci i o Bożych obietnicach. Pamięć o Bożym błogosławieństwie wymaga refleksji, wejrzenia w siebie i modlitwy. Przykład takiej postawy odnajdujemy w Psalmach 92, 93 95, 96, 136 i innych. Siostry w Szczecinie napisały nawet własne psalmy dziękczynne, w których wyraziły swoją wdzięczność Bogu za okazane im łaski.

W obliczu wszystkich trudności, które ostatnio dotykają nasz kraj, zachętą dla nas niech będą słowa Pana, że „dopóki ziemia istnieć będzie, nie ustanie siew i żniwo” (1 Moj. 8, 22). Dziękujemy wszystkim zborom, które pośpieszyły na pomoc braciom w wierze i naszym rodakom w tym trudnym momencie, poprzez wsparcie finansowe lub zorganizowanie grup pomocy na terenach dotkniętych powodzią.

W okresie jesiennym już od dziesięcioleci wyrażamy naszą troskę o jedność Kościoła i pracę ogólnokościelną poprzez złożenie ofiary dziękczynnej – żniwnej, która w całości przekazywana jest do Kancelarii Rady Kościoła. Obok stałych zobowiązań finansowych, takich jak edukacja, troska o emerytowanych pracowników Kościoła, wsparcie dla miesięcznika „Słowo Prawdy” i zapewnienie właściwego funkcjonowania Kancelarii Rady Kościoła, pragniemy też część Waszej ofiary przeznaczyć na nowo wznoszony ośrodek misyjny w Bielsku-Białej. Dobrą tradycją byłoby wspieranie raz do roku planów inwestycyjnych jednego ze zborów naszego Kościoła.

Wysokość Waszych ofiar stanowi o możliwości realizowania zadań ogólnokościelnych. Szczere i ochotne podejście do złożenia ofiary pomoże w dobrym realizowaniu tych zadań. Naszą modlitwą jest aby Bóg w swojej łasce wynagrodził Waszą troskę i zaspokoił wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie (Fil. 4, 19).

 

Prezbiter Gustaw Cieślar Przewodniczący Rady Kościoła

Prezbiter Mieczysław Piotrowski Zastępca Przewodniczącego Rady Kościoła

za: dlajezusa.plOpcje Artykułu

List do Zborów KChB z okazji Święta Żniw | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń