Bernard-Henri Levy broni Benedykta XVI

pią, 24 wrz 2010, 14:10:52

Autor: Marcin Stanowiec

Bernard-Henri Levy, guru francuskiej lewicy stanął nieoczekiwanie w obronie Kościoła katolickiego, który jest - według niego - najbardziej prześladowaną grupą w Europie.

- Antykatolicyzm nabrał olbrzymich i niepokojących rozmiarów w Europie - uważa francuski intelektualista. - Istnieje we Francji rodzaj antyklerykalizmu, który nie jest zdrowy. Mamy prawo krytykować religie, ale najbardziej atakowaną z nich jest dziś religia katolicka - powiedział hiszpańskiemu dziennikowi ABC.

 

- Katolicyzm broni się znacznie mniej niż islam i judaizm - stwierdził. "Na porządku dziennym są profanacje grobów katolików" - ale nikt tego nie zauważa.

 

Filozof docenia teologię Josepha Ratzingera. - Głos papieża jest niezwykle ważny. Jesteśmy bardzo niesprawiedliwi wobec tego papieża - powiedział.

 

André Glucksmann i Bernard-Henri Lévy ufundowali ruch Nowej Lewicy. Obaj mają duży wpływ na dyskurs publiczny we Francji i Europie. Mówi się o nich, że są filozofami ulicy, gdyż docierają ze swoimi opiniami do szerokiego ogółu.

 

Źródło:

B.-H. Lévy ŕ ABC

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20100924141052354