Abp Nienstadt zabronił udzielania Komunii Św. osobom popierającym homoseksualizm

pon, 8 lis 2010, 10:31:42

Autor: Maria Czerw

26 września abp John Nienstadt z diecezji w Minnesocie odmówił udzielenia Komunii Świętej grupie studentów uczestniczących we Mszy św. w katedrze znajdującej się na terenie kampusu Uniwersytetu św. Jana w Collegville.

Kilka dni temu odczytane zostało specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym hierarcha wyraźnie dał do zrozumienia, że osoby ochrzczone, uważające się za katolików, które jednak nie akceptują całego nauczania Kościoła nie mogą przystępować do Komunii Świętej. Hierarcha odmówił udzielenia Komunii Świętej grupie 24 osób, które demonstrowały swoje poparcie dla ruchu homoseksualnego, nosząc odznaki i wstążki w barwach tęczy. Arcybiskup udzielił im jedynie błogosławieństwa.

Podczas Mszy św. odprawionej 31 października w tej samej katedrze celebrujący ją kapłan odczytał oświadczenie arcybiskupa, który wyraźnie zaznaczył, że do Komunii Świętej mogą przystępować osoby ochrzczone pozostające w jedności z Kościołem, akceptujące całe Jego nauczanie moralne i pozostające w stanie łaski uświęcającej. Osoby, które będą nosiły odznaki w kolorze tęczy lub inne elementy, będące wyrazem poparcia dla ruchu homoseksualnego muszą się liczyć z tym, że zamiast Komunii Świętej otrzymają jedynie błogosławieństwo kapłana. Od wielu tygodni w katedrze znajdującej się na terenie kampusu organizowane są protesty młodzieży homoseksualnej.

Źródło: CatholicOnline/SKch

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20101108103142986