Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Boże Narodzenie jest złem!

Organizatorzy kampanii pod taką nazwą zapowiedzieli rozwieszenie tysięcy plakatów na terenie całej Wielkiej Brytanii głoszących, że sezon świąteczny jest winien gwałtom, ciążom nastolatek, aborcji, rozpuście, przestępczości i pedofilii. Liczą na to, że kampania przyczyni się do zniszczenia świąt i nakłoni Brytyjczyków do konwersji na islam.Jim Fitzpatrick, laburzysta i organizator kampanii antyrasistowskich uważa, że zorganizowana przez islamskie ugrupowanie kampania jest „skrajnie obraźliwa” i żąda natychmiastowego usunięcia plakatów. Te, które już można zobaczyć w niektórych częściach Londynu, przedstawiają świąteczną scenkę z gwiazdą betlejemską nad choinką. Pod bannerem obwieszczającym “zło świąt” znajduje się tekst parodiujący angielską kolędę “12 Days of Christmas”: “Pierwszego dnia świąt, moja prawdziwa miłość podarowała mi chorobę weneryczną. Drugiego dnia długi, trzeciego gwałt, czwartego nastolatki w ciąży a potem aborcję”. Według informacji jakie naleźć można na plakatach, Boże Narodzenie jest również winne pogaństwu, przemocy domowej, bezdomności, wandalizmowi, alkoholowi i narkotykom. Kolejną “zbrodnią” świąt jest “propagowanie poglądu jakoby Bóg miał syna”. Na dole plakatu można przeczytać: “Islam chroni nas przed całym tym złem. W islamie znajdziesz małżeństwo, rodzinę, honor, godność, bezpieczeństwo, prawa człowieka, kobiety i dziecka”.

Organizatorem kampanii jest 27-letni Abu Rumaysah, który wzywał do wprowadzenia szariatu w Wielkiej Brytanii podczas konferencji Anjema Choudary’ego, podsycającego nienawiść lidera wojujęcej grupy Islam4UK. Były minister spraw wewnętrznych, Alan Johnson, zdelegalizował działalność Islam4UK, a przynależność do tej organizacji stała się przestępstwem po tym jak formacja Choudary’ego zapowiedziała protesty (przeciw udziałowi brytyjskich muzułmanów w wojnie w Afganistanie – przyp.red.) w Wootton Bassett, gdzie Brytyjczycy oddają cześć swoim poległym żołnierzom. Rumaysah powiedział redakcji „DailyMail”, że nie obchodzi go, iż kampania jest obraźliwa dla chrześcijan: “Boże Narodzenie to kłamstwo i jako muzułmanie musimy je zwalczać. Naszym głównym celem są owoce świąt, takie jak nadużycie alkoholu i rozpusta, które przybierają na sile w okresie świątecznym. Prowadzą one do aborcji, przemocy w rodzinie i przestępczości. Mam nadzieję, że ta kampania uświadomi ludziom, że islam jest jedyną drogą aby tego uniknąć i skłoni Brytyjczyków do konwersji”.

Co więcej, Rumaysah chwali się, że całe przedsięwzięcie nie jest zwiazane z żadną grupą i podkreśla, że plakaty zostaną rozwieszone na terenie całego kraju w tym w Londynie, Birmingham i Cardiff. Pojawiły się już w dzielnicy Londynu, Tower Hamlets, gdzie radą dzielnicy rządzą muzułmanie.

Informacje o kampanii zostały nagłośnione przez wolontariuszy z organizacji charytatywnej zajmującej się rozdawaniem jedzenia i prezentów rencistom i osobom, które spędzają święta same. Siostra Christine Frost, założycielka organizacji charytatywnej East London Neighbours, mówi: “Z każdym kolejnym plakatem czułam w sobie coraz więcej złości. Ktoś próbuje podsycić nienawiść, która toruje drogę atakom motywowanym zemstą, takim jak na przykład wysyłanie pocztą przesyłek-bomb. Powiedziałam burmistrzowi, że wszyscy się boją. Jeśli mówilibyśmy podobne rzeczy o muzułmanach, dyndalibyśmy już na pobliskich latarniach.

„Te plakaty wyglądają na zrobione przez profesjonalistów” – mówi labourzysta z okręgu Poplar i Limehouse, pan Fitzpatrick – “są one skrajnie obraźliwe i poruszyły wiele osób; właśnie dlatego zwróciliśmy się do rady miasta o usunięcie ich. Siostra Christne należy do lokalnej wspólnoty i nie obraża się o byle co, jednak te podsycające nienawiść plakaty poruszyły ją. Boże Narodzenie to święta tradycji, do której należy”

Rzecznik prasowy policji przyznaje, że było wiele skarg i że toczy się dochodzenie: “Dochodzenie dotyczy podżegania do nienawiści na tle religijnym na plakatach rozklejonych w Tower Hamlets”.

Lutfur Rahman, burmistrz Tower Hamlet potwierdza, że plakaty “poruszyły wielu mieszkańców, którzy się im sprzeciwiają”. Dodaje: “Treści zawarte na plakatach są obraźliwe i sprzeczne z poglądami rady miasta oraz znakomitej części mieszkańców”.

Tłumaczenie: JB
Źródło oryginalne: dailymail.co.ukOpcje Artykułu

Boże Narodzenie jest złem! | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń