Przywrócono godność rycerza posłowi Rasiowi

śro, 16 lut 2011, 12:41:34

Autor: Maria Czerw

Poseł Ireneusz Raś "zasuspendowany" z powodu nie licującego z godnością Rycerza Kolumba głosowań sejmowych powrócił w szeregi zakonu na prośbę metropolity krakowskiego. Rodzony brat polityka jest sekretarzem ks. abp. Dziwisza.

Członek Platformy Obywatelksiej, poseł Irenbeusz Raś, wielokrotnie głosował wbrew nauczaniu katolickiemu w sprawie życia ludzkiego, rodziny i małżeństwa.

"Poseł Ireneusz Raś - będący Rycerzem Kolumba - głosował za Ustawą "Prawo prywatne międzynarodowe" po odrzuceniu przez Sejm 19-tej poprawki mającej dodać art. 54a: "aby małżeństwem w rozumieniu projektu ustawy był tylko związek kobiety i mężczyzny oraz aby nie stosować przepisów prawa obcego regulujących związki osób tej samej płci". - skarżył się zarząd polskich Rycerzy Kolumba.

W specjalnym oświadczeniu napisano:

"Podobne akty nieprzestrzegania rycerskich zasad i Statutu miały już miejsce ze strony obu posłów w przeszłości, m.in. podczas głosowań nad projektem ustawy zw. „contra-in vitro” w dn. 10.09.09 i 06.05.10, kiedy to poseł M. Szczerba głosował za odrzuceniem tego obywatelskiego projektu, zaś poseł Ireneusz Raś nie wziął udziału w tych głosowaniach. Ponadto w wypowiedziach publicznych obaj posłowie często dawali wyraz swym poglądom znacząco odbiegającym od prezentowanych przez Kościół i Rycerzy Kolumba np. poseł Ireneusz Raś w „Gościu Niedzielnym z 16.01.11 wypowiedział się de facto przeciwko całkowitej ochronie życia."

 

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=101352

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20110216124134544