Premier David Cameron nawołuje chrześcijan do tolerancji

śro, 6 kwi 2011, 22:53:44

Autor: Jacek Lehr

Brytyjski przywódca konserwatystów odniósł się do ostatniej decyzji Sądu Najwyższego, który podtrzymał zakaz przyznania chrześcijańskiemu małżeństwu prawa do adopcji po tym, jak państwo Johns oświadczyli, że nie będą mówić swoim dzieciom, że homoseksualizm jest dopuszczalny.

Zielonoświątkowcy - Eunice Owen Johns  z Derby powiedzieli, że rozważają odwołanie od wyroku decyzji Sądu Najwyższego.

Premier Cameron przemawiając w Derby gdzie odbywało się spotkanie Rady Ministrów powiedział, wyraził swoje poparcie dla decyzji sądu.

W rozmowie dla The Derby Telegraph powiedział: "Ta kwestia została rozstrzygnięta przez sąd w należyty sposób i sądzę, że powinniśmy zaakceptować wyrok, który został w tej sprawie wydany."

Premier zadeklarował, że chodzi do kościoła. Dodał także, że: "Sądzę, że chrześcijanie powinni być tolerancyjni, otwarci i mieć szerokie horyzonty."

Rzecznik państwa Johns odparł, że komentarze premiera były pozbawione zrozumienia tej tak istotnej sytuacji i konfliktu pomiędzy obydwiema grupami w nią zaangażowanymi."

Państwo Johns to ostatnie małżeństwo z całej grupy małżeństw, które bezskutecznie usiłuje przeciwstawić się przepisom równościowym (equality legislation).

Na początku tego roku parze właścicieli hotelu nakazano zapłacić 3600 funtów odszkodowania dwóm gejom za to, że odmówili im noclegu w tym samym pokoju.

Peter i Hazelmary Bull – właściciele The Chymorvah Private Hotel, argumentowali, że ich przekonania religijne nie pozwoliły im na to, aby dwóch mężczyzn w ich hotelu dzieliło jedno łóżko.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20110406225344841