Polonia w sercu Jana Pawła II

czw, 28 kwi 2011, 10:54:08

Autor: Gość serwisu

1 maja 2011. Na ten dzień czekają katolicy na całym świecie. Właśnie wtedy papież Jan Paweł II zostanie w Stolicy Apostolskiej wyniesiony na ołtarze. 

Dla wielu wierzących Polaków będzie to okazja, aby spotkać się i wspólnie przeżyć ten radosny oraz wzruszający moment. Zwłaszcza dla rodaków mieszkających poza granicami ojczystego kraju. Karol Wojtyła był w końcu papieżem-pielgrzymem. Żyjącym symbolem tradycji  i wiary, cementującym polską, katolicką wspólnotę.

To ważne, aby w dniu beatyfikacji Polacy na całym świecie byli razem. W rzeczywistości, lub wirtualnie. We własnych domach, na placu św. Piotra lub na Znajomapolonia.com. Portal Znajomapolonia.com to miejsce przygotowane specjalnie dla osób wierzących i otwartych na wartościowe znajomości. Serwis służy poznawaniu osób, które czują się Polakami,  mieszkają w Polsce lub poza jej granicami.  Na portalu spotykają się ludzie, którzy łączą podobne  wartości i upodobania. Nie brakuje tam osób szukających przyjaźni i miłości, a także ceniących ciekawe dyskusje utrzymane w kulturalnym tonie. Podczas zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II, serwis może być też doskonałym miejscem do nawiązania kontaktów pomiędzy osobami wybierającymi się na tę uroczystość.

- Każdy z różnych powodów opuszcza swój kraj. Dłuższe przebywanie poza granicami ojczyzny nie jest najłatwiejsze. Poczucie wyobcowania, życie z dala od ciepłego, rodzinnego domu często dają się we znaki. Portal pozwala to zmienić - mówi Kamil Orzeł założyciel portalu Znajomapolonia.com - . Dlatego jest on dedykowany również Polonii, która czuje się częścią katolickiej wspólnoty. Portal umożliwia nawiązanie ciekawych znajomości, znalezienie miłość, czy po prostu umówienie się na kawę. Może też okazać się miejscem w którym spotkają się osoby kochające Jana Pawła II. Ojciec Święty był również papieżem Polonii, co podkreślał podczas swoich wielu zagranicznych pielgrzymek.

Polską mowę można usłyszeć w wielu miejscach, krajach, a nawet kontynentach. Największe skupiska Polonii znajdują się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a także w państwach europejskich np. Irlandii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, czy Ukrainie lub Białorusi. Polaków nie brakuje również
w Brazylii, czy w Argentynie. Wiele z tych krajów było celami pielgrzymek papieża Polaka. Podczas każdej z nich Jan Paweł II nie omieszkał w ciepłych słowach zwrócić się do emigracji, dając nadzieję, uwalniając od kompleksu obcości, a nawet umacniając więź z ojczyzną. Dla Polonusów mieszkających w Austrii szczególnie ważne było kazanie wygłoszone podczas wizyty duszpasterskiej w Wiedniu
w 1983 roku. Ojciec Święty mówił wówczas: - Znam, przynajmniej w części, bóle i wasze gorycze związane z tym przeszczepieniem, jakim jest emigracja. Wielu z tych bólów może nie przewidywaliście, może wielu próbom i pokusom, jakie pojawiły się w tym świecie, macie czasem ochotę ulec. Nie będę ich tu wymieniał, znacie je dobrze ale proszę was, nie pozwólcie się przesiewać żadnym siłom i układom.  Bądźcie dojrzali dojrzałością wiary i mocni mocą ducha. Trudźcie się dla dobra waszego i waszych rodzin, niech te rodziny będą wierne ewangelicznemu prawu miłości, niech będą szkołą wiary. Pracujcie też dla dobra tej wspólnoty, którą wybraliście lub w której wypadło wam żyć (…). Zachowajcie dobre imię wasze i dobre imię tej ziemi,
z której wyrośliście. Zachowajcie i pomnażajcie to dziedzictwo, które nosicie w sobie.

Beatyfikacja Jana Pawła II będzie okazją dla wielu polskich emigrantów do wspólnego radowania się. 1 maja niemal w każdej miejscowości, gdzie mieszkają Polacy, odbędą się uroczyste msze, koncerty
i wieczornice. Niektóre z tych wydarzeń, np. w Chicago czy Nowym Yorku, rozpoczną się jeszcze przed ceremonią, którą poprowadzi papież Benedykt XVI.

- Dzień w którym Ojciec Święty zostanie wyniesiony na ołtarze jest szczególny z wielu powodów także dla użytkowników naszego portalu. Dla wielu z nich będzie to czas zadumy, refleksji nad życiem Moment na oderwanie się od pędu codzienności – mówi Kamil Orzeł. - Wierzymy, że dzięki serwisowi znajomapolonia.com wielu rodaków przypomni sobie czym jest miłość i przywiązanie wobec Ojca Świętego. Zdolna do wspólnych i pięknych gestów Polonia wywoła falę duchowego entuzjazmu.

Założenie konta na portalu znajomapolonia.com jest bardzo szybkie i wygodne. Już po minucie możemy cieszyć się posiadaniem własnego profilu. Tworząc go należy podać swoje imię, nazwisko, płeć, kraj, prowincję (stan), wiek, stan cywilny. Inne informacje można zamieścić po lepszym zapoznaniu się z portalem i jego regulaminem. Obecność na Znajomapolonia.com jest w pełni bezpieczna. Z serwisu korzystają tylko osoby faktycznie nim zainteresowane – dodaje twórca portalu.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20110428105408477