Spektakularny cud w Fatimie

nie, 5 cze 2011, 22:40:11

Autor: Maria Czerw

W Fatimie, po prawie stu latach, znowu zagrało słońce wbrew naturze. - To znak dla niedowiarków, którzy podważali świętość Jana Pawła II - komentowali niecodzienne zjawisko pielgrzymi zgromadzeni w portugalskim sanktuarium.

250 tys. osób dziękowało za beatyfikację Jana Pawła II w miejscowości objawień Matki Bożej w Fatimie. Na zakończenie uroczystości spotkała ich niespodzianka. Słońce przybrało kształt kuli otoczonej tęczą. Uczeni nie potrafią wyjaśnić tej meteorologicznej niespodzianki. Widoczność słońca w tęczowej obręczy ograniczona była jedynie do Fatimy i okolic.

- Na początku ubiegłego wieku zdarzył się "podobny cud" ze słońcem - podkreśla portugalska prasa. 13 października 1917 r. troje pastuszków miało objawienia maryjne, na których potwierdzenie słońce poruszało się ponad horyzontem. Lewicowe media interpretowały ten fenomen w kategoriach klinicznych - miała to być zbiorowa histeria.

Orędzie fatimskie szybko rozprzestrzeniło się w Kościele katolickim i zostało uznane przez Watykan. Jego treść zawiera wezwanie do pokuty i nawrócenia. Ostatnia z żyjących wizjonerek zapowiadała tryumf Maryi na początku naszego wieku. Orędzie fatimskie często wiązano z zapowiedziami wielkich kataklizmów i wojen.

http://www.youtube.com/watch?v=oQhpI43mjKg

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20110605224011447