Waszyngton: referendum odroczy "zamążpójście" gejów

sob, 9 cze 2012, 21:24:33

Autor: Gość serwisu

W ubiegłą środę prawo gejów do zawierania związku małżeńskiego na terenie stanu Waszyngton zostało zawieszone. Przeciwnicy jednopłciowych partnerstw zebrali ponad 200 tys. podpisów pod petycją o referendum.

Podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie małżeństw homoseksualnych złożono o wiele więcej niż było to wymagane i to w bardzo krótkim czasie. Już następnego dnia pierwsze pary miały wziąć ślub. Teraz zmuszone są czekać.

Z początkiem roku odpowiednią ustawę o zrównaniu w przywilejach homoseksualistów podpisał gubernator stanu Waszyngton Chris Gregoire.

Do tej pory siedem stanów dopuściło gejów do przywilejów małżeńskich. Zawsze się to jednak odbywało na drodze legislacji parlamentarnej. W demokracji bezpośredniej geje przegrywają. Małżeństw homoseksualnych zakazali bardzo liberalni Kalifornijczycy, właśnie na drodze referendum.

Organizacje LGBT powołują się na sondaże, z których wynika że większość społeczeństwa nie popiera definicji małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety.

"Obecna definicja małżeństwa zdawała i zdaje egzamin" - powiedział Joseph Backholm, z Preserve Marriage Washington.Huffingtonpost

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20111018212433497