Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Odkrycie w Gwatemali: koniec świata 21 grudnia

W Gwatemali podczas wykopalisk archeologicznych w La Crona archeolodzy natrafili na przedmiot, na którym znajdują się napisy datowane na lata 695-695 n.e. Tekst na znalezisku informuje, że koniec świata nadejdzie 21 grudnia 2012 roku. 

Napis składający się z 56 znaków został odkryty na schodach. Rzeźbione kamienie znalezione w La Corona w Gwatemali potwierdzają znaczenie 21 grudnia 2012 roku w kalendarz Majów. Data uważana jest za tylko wydarzenie czas prowadzi do rozpoczęcia nowej ery.

Jest to drugi taki zapis potwierdzający datę zagłady. Apokaliptyczne prognozy wskazują, że 5125 rok [według kalendarza majów] zakończy cykl kalendarzowy.

Różne grupy religijne i sekty na całym świecie przygotowują się do ostatniego dnia Sądu Ostatecznego, a niektóre nawet wyprzedają swoje nieruchomości. Niektóre z tych sekt wierzą, że zagłada przyjdzie z kosmosu. Tablice z kalendarzem Majów doprowadziły do ​​wielu plotek i teorii spiskowych, według których świat będzie albo wchłonięte przez czarną dziurę, albo zgnieciony przez planetę Nibiru lub olbrzymi asteroid.

Wśród opisów różnych zdarzeń najczęściej  odnajdywanych w grobowcach, archeolodzy odkryli fragment na temat końca czasów i powrotu wielkiego króla.

David Stewart z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, który był członkiem zespołu wykopaliskowego mówi, że wspomniany król jest kluczową postacią w cyklu czasu, który – według Majów - powinien zakończyć się w 2012 roku.

Marcello Canuto, dyrektor Bliskim Tulane American Research Institute i kierownik wykopalisk w La Corona, jest przekonany, że tekst po prostu religijnie interpretuje ostatnie wydarzenia polityczne, a nie przewiduje przyszłości. Szef wykopalisk wyjaśnił, że Indianie wykorzystywali swój kalendarz w celu utrzymania stabilizacji w czasach kryzysu, a nie po to, żeby przepowiedzieć nadchodzącą apokalipsę. Canuto uważa, że w czasach kryzysu, Majowie oparli się na kalendarzu, jako symbolu stabilności, obecności czegoś niezmiennego w świecie, bez konotacji apokaliptycznych, ale raczej jako chęci królowania na wieki wieków, w kosmogonicznym sensie.  Canuto i jego kolega Tomas Barrientos z Uniwersytetu del Valle w Gwatemali prowadzą swoje prace w La Corona od 2008 roku. Odnalezione przez archeologów tablice zostały porzucone przez rabusiów penetrujących grobowce, którzy uznali je za bezwartościowy na czarnym rynku artefakt.

Wzmianka o królu, który pojawi się w 2012 roku oznaczało dla Majów, że ich problemy się skończyły i aspiracje zostaną spełnione w przyszłości.

www.youthgoogly.com/new-finding-of-mayan-calendar-the-great-king-will-come-on-december-21-2012/1559

 

Maria Czerw

 Opcje Artykułu

Odkrycie w Gwatemali: koniec świata 21 grudnia | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń