Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Odkrycie w Gwatemali: koniec świata 21 grudnia

W Gwatemali podczas wykopalisk archeologicznych w La Crona archeolodzy natrafili na przedmiot, na którym znajdują się napisy datowane na lata 695-695 n.e. Tekst na znalezisku informuje, że koniec świata nadejdzie 21 grudnia 2012 roku. 

Napis składający się z 56 znaków został odkryty na schodach. Rzeźbione kamienie znalezione w La Corona w Gwatemali potwierdzają znaczenie 21 grudnia 2012 roku w kalendarz Majów. Data uważana jest za tylko wydarzenie czas prowadzi do rozpoczęcia nowej ery.

Jest to drugi taki zapis potwierdzający datę zagłady. Apokaliptyczne prognozy wskazują, że 5125 rok [według kalendarza majów] zakończy cykl kalendarzowy.

Różne grupy religijne i sekty na całym świecie przygotowują się do ostatniego dnia Sądu Ostatecznego, a niektóre nawet wyprzedają swoje nieruchomości. Niektóre z tych sekt wierzą, że zagłada przyjdzie z kosmosu. Tablice z kalendarzem Majów doprowadziły do ​​wielu plotek i teorii spiskowych, według których świat będzie albo wchłonięte przez czarną dziurę, albo zgnieciony przez planetę Nibiru lub olbrzymi asteroid.

Wśród opisów różnych zdarzeń najczęściej  odnajdywanych w grobowcach, archeolodzy odkryli fragment na temat końca czasów i powrotu wielkiego króla.

David Stewart z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, który był członkiem zespołu wykopaliskowego mówi, że wspomniany król jest kluczową postacią w cyklu czasu, który – według Majów - powinien zakończyć się w 2012 roku.

Marcello Canuto, dyrektor Bliskim Tulane American Research Institute i kierownik wykopalisk w La Corona, jest przekonany, że tekst po prostu religijnie interpretuje ostatnie wydarzenia polityczne, a nie przewiduje przyszłości. Szef wykopalisk wyjaśnił, że Indianie wykorzystywali swój kalendarz w celu utrzymania stabilizacji w czasach kryzysu, a nie po to, żeby przepowiedzieć nadchodzącą apokalipsę. Canuto uważa, że w czasach kryzysu, Majowie oparli się na kalendarzu, jako symbolu stabilności, obecności czegoś niezmiennego w świecie, bez konotacji apokaliptycznych, ale raczej jako chęci królowania na wieki wieków, w kosmogonicznym sensie.  Canuto i jego kolega Tomas Barrientos z Uniwersytetu del Valle w Gwatemali prowadzą swoje prace w La Corona od 2008 roku. Odnalezione przez archeologów tablice zostały porzucone przez rabusiów penetrujących grobowce, którzy uznali je za bezwartościowy na czarnym rynku artefakt.

Wzmianka o królu, który pojawi się w 2012 roku oznaczało dla Majów, że ich problemy się skończyły i aspiracje zostaną spełnione w przyszłości.

www.youthgoogly.com/new-finding-of-mayan-calendar-the-great-king-will-come-on-december-21-2012/1559

 

Maria Czerw

 Opcje Artykułu

Odkrycie w Gwatemali: koniec świata 21 grudnia | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń