Odkrycie w Gwatemali: koniec świata 21 grudnia

czw, 12 lip 2012, 23:01:39

Autor: Gość serwisu

W Gwatemali podczas wykopalisk archeologicznych w La Crona archeolodzy natrafili na przedmiot, na którym znajdują się napisy datowane na lata 695-695 n.e. Tekst na znalezisku informuje, że koniec świata nadejdzie 21 grudnia 2012 roku.

 

Napis składający się z 56 znaków został odkryty na schodach. Rzeźbione kamienie znalezione w La Corona w Gwatemali potwierdzają znaczenie 21 grudnia 2012 roku w kalendarz Majów. Data uważana jest za tylko wydarzenie czas prowadzi do rozpoczęcia nowej ery.

Jest to drugi taki zapis potwierdzający datę zagłady. Apokaliptyczne prognozy wskazują, że 5125 rok [według kalendarza majów] zakończy cykl kalendarzowy.

Różne grupy religijne i sekty na całym świecie przygotowują się do ostatniego dnia Sądu Ostatecznego, a niektóre nawet wyprzedają swoje nieruchomości. Niektóre z tych sekt wierzą, że zagłada przyjdzie z kosmosu. Tablice z kalendarzem Majów doprowadziły do ​​wielu plotek i teorii spiskowych, według których świat będzie albo wchłonięte przez czarną dziurę, albo zgnieciony przez planetę Nibiru lub olbrzymi asteroid.

Wśród opisów różnych zdarzeń najczęściej  odnajdywanych w grobowcach, archeolodzy odkryli fragment na temat końca czasów i powrotu wielkiego króla.

David Stewart z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, który był członkiem zespołu wykopaliskowego mówi, że wspomniany król jest kluczową postacią w cyklu czasu, który – według Majów - powinien zakończyć się w 2012 roku.

Marcello Canuto, dyrektor Bliskim Tulane American Research Institute i kierownik wykopalisk w La Corona, jest przekonany, że tekst po prostu religijnie interpretuje ostatnie wydarzenia polityczne, a nie przewiduje przyszłości. Szef wykopalisk wyjaśnił, że Indianie wykorzystywali swój kalendarz w celu utrzymania stabilizacji w czasach kryzysu, a nie po to, żeby przepowiedzieć nadchodzącą apokalipsę. Canuto uważa, że w czasach kryzysu, Majowie oparli się na kalendarzu, jako symbolu stabilności, obecności czegoś niezmiennego w świecie, bez konotacji apokaliptycznych, ale raczej jako chęci królowania na wieki wieków, w kosmogonicznym sensie.  Canuto i jego kolega Tomas Barrientos z Uniwersytetu del Valle w Gwatemali prowadzą swoje prace w La Corona od 2008 roku. Odnalezione przez archeologów tablice zostały porzucone przez rabusiów penetrujących grobowce, którzy uznali je za bezwartościowy na czarnym rynku artefakt.

Wzmianka o królu, który pojawi się w 2012 roku oznaczało dla Majów, że ich problemy się skończyły i aspiracje zostaną spełnione w przyszłości.

www.youthgoogly.com/new-finding-of-mayan-calendar-the-great-king-will-come-on-december-21-2012/1559

 

Maria Czerw

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20111029230139471