Historie aktualne. Zrozumieć Stary Testament

sob, 14 lip 2012, 20:55:10

Autor: Gość serwisu

"Historie aktualne. Zrozumieć Stary Testament" to książka poświęcona tekstom starotestamentowym.


Ta część Biblii z wielu powodów jest trudniejsza w lekturze od Nowego Testamentu, może wydawać się też dość odległa od niego pod względem treści. Intencją autora książki – dr. Andrzeja Kluczyńskiego, wykładowcy w Katedrze Wiedzy Starotestamentowej i Języka Hebrajskiego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie - było przekonanie Czytelnika, że można czytać Stary Testament i odnajdywać w nim aktualne problemy i że historie, które zawiera, mogą inspirować do refleksji nad własnym życiemi współczesnym światem, co bynajmniej nie wiąże się z negacją pierwotnego znaczenia biblijnych tekstów.

Ta książka może być ciekawa zarówno dla osób, które nie znają Pisma Świętego,  jak i dla tych, którzy są jego wiernymi czytelnikami.  Książka Historie aktualne. Zrozumieć Stary Testament ukazała się 1 lipca 2011 roku nakładem Wydawnictwa WARTO.

„Nie istnieją sytuacje beznadziejne, w których skazani bylibyśmy na przegraną. Nie możemy też wprowadzać w życie reguł i zasad o charakterze absolutnym, a szczególnie natury religijnej.  Są sytuacje, w których warto zrobić wyjątek, tak jak Boże działanie najczęściej jest niesamowite  i zaskakujące, wykraczające poza nasze schematy myślowe i przekraczające nasze oczekiwania.” (fr.  książki)

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20111102205510550