Benedykt XVI pobłogosławił ojcu Rydzykowi

pon, 5 gru 2011, 20:26:22

Autor: Maria Czerw

"Nie dzielić, ale łączyć i wlewać nadzieję w ludzkie serca" - życzy Radiu Maryja ojciec święty Benedykt XVI za pośrednictwem watykańskiego sekretarza stanu, Tarsicio Bertone. "Katolicki głos" dociera do słuchaczy już 20 lat.

Jak podaje Nasz Dziennik, w 20-lecie istnienia toruńskiej rozgłośni, Kardynał Bertone cytuje Jana Pawła II:

"Potrzebne jest ludziom autentyczne słowo. Słowo, które buduje, a nie dzieli, które wlewa otuchę w zalęknione serca; słowo czyste, proste, głoszące miłość i prawdę. Niech Wasze radio służy prawdziwej informacji, przepojonej miłością i opartej na sprawiedliwości. Niech przyczynia się do kształtowania ludzkich sumień w duchu nauki Chrystusa".

W liście przesłanym prowincjałowi redemptorystów omówione są szczegółowo wszystkie apostolskie dzieła redemptorystów, łącznie z dziennikiem prasowym. Wymienione są nawet takie audycje jak "Rozmowy niedokończone", którym słów krytyki, za rzekomy antysemityzm, nie szczędzi środowisko Gazety Wyborczej.

Sekretariat Stanu zwraca uwagę na ewangelizacyjny i modlitewny wymiar rozgłośni redemptorystów. "Radio Maryja współgra z Urzędem Nauczycielskim Kościoła" - pisze watykański dostojnik.

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej Tarsicio Bertone jest osobistym przyjacielem polskiego biskupa Ignacego Deca, gorącego orędownika Radia Maryja.

Na uroczystości jubileuszowe w Toruniu stawiło się stosunkowo niewielu biskupów. Nie było przedstawicieli Częstochowy, Warszawy, Lublina, Krakowa, Katowic, Poznania. Zabrakło kogokolwiek z prezydium episkopatu. Komentatorów zastanawia nieobecność Jarosława Kaczyńskiego. - Zaproszenie Zbigniewa Ziobry z "odłamowej" partii Solidarna Polska  zablokowało przyjazd prezesa PiS-u - uważają.

Analizy socjologiczne pokazują, że Radia Maryja słucha coraz więcej osób młodych i z wyższym wykształceniem. Monitoring przeprowadzony przez grupę badawczą znanego polskiego socjologa, profesora Ireneusza Krzemińskiego, nie potwierdził zarzutów kierowanych pod adresem rozgłośni, dotyczących ksenofobii i antysemityzmu.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20111205202622798