Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Katolicki hierarcha gani Wyborczą, chwali Wildsteina

"Gazeta codzienna, która od lat prowadzi strategię antyklerykalną i antyreligijną bez żadnej troski o prawdę, haniebnie zaniżając troskę o kulturę życia ludzkiego w Polsce". Przewodniczący Episkopatu Polski demaskuje Gazetę Wyborczą?
 Homilia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wygłoszona podczas Mszy św. dziękczynnej za pontyfikat Benedykta XVI i w intencji konklawe stała się okazją do zwrócenia uwagi na antyklerykalizm prasy krajowej.
 
- Uczciwi ludzie muszą się pytać, jak to możliwe, że tak liczne ośrodki w świecie, a także i w Polsce bezkarnie mogą oczerniać Niewinnego - skarżył się przemyski hierarcha.
 
Kogo miał na myśli hierarcha? - "I nie chodzi tu tylko o brukowe tabloidy czy kolorowe tygodniki ideologiczne, ale także o aspirujące do elit środowiska, a także o gazetę codzienną, która od lat prowadzi strategię antyklerykalną i antyreligijną bez żadnej troski o prawdę, haniebnie zaniżając troskę o kulturę życia ludzkiego w Polsce" - powiedział.
 
W kilku innych homiliach arcybiskup chwalił prawicowych publicystów, min. Bronisława Wildsteina. - Jego książki odsłaniają kulisty minionej historii i są wyrazem poszukiwania prawdy - powiedział duchowny.
 
Arcybiskup odniósł się do pogoni za pieniądzem i do kryzysu finansowego: "Świat kocha dziś zysk materialny i pieniądz. Produkcja wirtualnego pieniądza oderwanego od rzeczywistości nie rozwiązuje problemów ani wśród ludzi, ani wśród mocarstw. Wielomiliardowe zadłużenie USA wobec Chin jest tu typowym przykładem chorej globalizacji ekonomicznej."
 

 


Opcje Artykułu

Katolicki hierarcha gani Wyborczą, chwali Wildsteina | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Marianna sob, 16 mar 2013, 01:22:06


Znow niedobra technika w artykule:

" Przewodniczący Episkopatu Polski demaskuje Gazetę Wyborczą?"

Jest to pytanie czy stwierdzenie, nie wiadomo. Sugeruje twierdzenie, gdyz zabraklo partykuly "czy". Tak twierdzic nikt nie moze skoro nie padla zadna nazwa. Domysly sa tylko domyslami.

Bardzo mnie cieszy, ze sa osoby odwazne i stawiaja wyrazna kreske pomiedzy dobrem i zlem. Media sa rozne, dla mediow pracuja rozne osoby. Sa osoby uczciwe i dochodzace prawdy, a sa tez osoby lubiace klamstwa, ktorych postawa rzuca cien na calosc mediow. Jesli w koszu jablek jedno zaczyna gnic, nalezy je usunac by inne nie zgnily.

Pogon za pieniedzmi to inny temat. Dzisiaj ludzie musza gonic za pieniedzmi by nadazyc za wymogami czasow. Zysk materialny nie jest niedobry, a przeciwnie. (Przypowiesc o Talentach.) Ludzie powinni godnie zarabiac i godnie zyc. Problemem sa ci, ktorzy ciezko zarobione pieniadze chca ludziom odebrac.

Wszelkie kryzysy sa tworem sztucznym sluzacym ucikowi ludzi.
 

---
Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń