Katolicki hierarcha gani Wyborczą, chwali Wildsteina

śro, 13 mar 2013, 13:44:58

Autor: Gość serwisu

"Gazeta codzienna, która od lat prowadzi strategię antyklerykalną i antyreligijną bez żadnej troski o prawdę, haniebnie zaniżając troskę o kulturę życia ludzkiego w Polsce". Przewodniczący Episkopatu Polski demaskuje Gazetę Wyborczą?
 

Homilia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wygłoszona podczas Mszy św. dziękczynnej za pontyfikat Benedykta XVI i w intencji konklawe stała się okazją do zwrócenia uwagi na antyklerykalizm prasy krajowej.
 
- Uczciwi ludzie muszą się pytać, jak to możliwe, że tak liczne ośrodki w świecie, a także i w Polsce bezkarnie mogą oczerniać Niewinnego - skarżył się przemyski hierarcha.
 
Kogo miał na myśli hierarcha? - "I nie chodzi tu tylko o brukowe tabloidy czy kolorowe tygodniki ideologiczne, ale także o aspirujące do elit środowiska, a także o gazetę codzienną, która od lat prowadzi strategię antyklerykalną i antyreligijną bez żadnej troski o prawdę, haniebnie zaniżając troskę o kulturę życia ludzkiego w Polsce" - powiedział.
 
W kilku innych homiliach arcybiskup chwalił prawicowych publicystów, min. Bronisława Wildsteina. - Jego książki odsłaniają kulisty minionej historii i są wyrazem poszukiwania prawdy - powiedział duchowny.
 
Arcybiskup odniósł się do pogoni za pieniądzem i do kryzysu finansowego: "Świat kocha dziś zysk materialny i pieniądz. Produkcja wirtualnego pieniądza oderwanego od rzeczywistości nie rozwiązuje problemów ani wśród ludzi, ani wśród mocarstw. Wielomiliardowe zadłużenie USA wobec Chin jest tu typowym przykładem chorej globalizacji ekonomicznej."
 

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20111228134458368