Naczelny Rabin nie zagłosował przeciw małżeństwom homoseksualnym

nie, 16 cze 2013, 20:46:02

Autor: ania82

Duchowy przywódca brytyjskich żydów zachował daleko idącą neutralność w politycznym sporze o małżeństwa homoseksualne. – Judaizm nie chce się wtrącać do spraw publicznych -  Jonathan Sacks tłumaczył wstrzymanie się od głosowania w Izbie Lordów.

 

Jonathan Sacks brał udział w debacie o małżeństwie w Izbie Lordów uznał jednak, że jako duchowny ograniczy się do sprzeciwu jedynie w obrębie Synagogi. Spotkała go za to krytyka konserwatywnego dziennikarza Charlesa Moore'a: "Naczelny Rabin zrobił źle nie głosując przeciw małżeństwom homoseksualnym".
 
Oficjalny biograf Lady Thatcher stwierdził w The Spectator, że "sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych teraz jest takim aktem odwagi jak bycie gejem było w roku 1970". Skrytykował obowiązującą w brytyjskim społeczeństwie poprawność polityczną: "Stosunek do homoseksualizmu stał się zasadniczym kryterium cywilizacyjnym. Pozdrawiam wszystkich, którzy myślą o homoseksualizmie negatywnie."
 
"Może rabin Sacks czuje, że żydzi nie powinni ingerować w świeckie społeczeństwo. Ale jeśli taka kluczowa instytucja jak małżeństwo jest poza jego odpowiedzialnością, dlaczego zgodził się zostać ustawodawcą w Izbie Lordów?" - dziennikarz wyraził niezadowolenie ze stanowiska rabinatu.
 
Na pochwały uznanego felietonisty zasłużyli biskupi anglikańscy. - Abp Canterbury i biskup Londynu byli odważni w tej kwestii - napisał.
 
Konserwatyści w Izbie Lordów nie dają za wygraną i wyjdą z propozycją ogólnonarodowego referendum. Proponują by wyborców zapytać: - Czy jesteś za zmianą definicji małżeństwa?
 
 


 

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20120102204602583