Szef KAI broni rodziny

pon, 17 cze 2013, 12:05:13

Autor: Gość serwisu

Marcin Przeciszewski kierujący Katolicką Agencją Informacyjną w kilka dni po ataku Naszego Dziennika na podległą sobie instytucję wydał oświadczenie w obronie cywilizacyjnego znaczenia rodziny.

- "Dotychczas wydawało się, że jednym z obowiązków wierzących jest obrona Kościoła. Dziś jestem przekonany, że naszym obowiązkiem jest także obrona cywilizacji" – pisze redaktor Naczelny KAI.

"Nie ma argumentu, aby związkom tej samej płci, które nie pełnią żadnej roli społecznej, przyznać te same prawa. Jedynym jest argument ideologiczny, wynikający z nowej, niebezpiecznej, a coraz bardziej lansowanej utopii społecznej." – przekonuje katolicki publicysta. Kilka dni temu podległa mu agencja została zestawiona przez ks. prof. Czesława Bartnika w Naszym Dzienniku z "ośrodkami antykatolickimi".

"(…) ośrodki zdecydowanie antykatolickie, które podkopywały naukę Kościoła, kodeks etyczny, patriotyzm, a przede wszystkim duchowieństwo, bo innej inteligencji na dobrą sprawę było bardzo niewiele (…) już występują wyraźnie nie tylko z antyklerykalizmem, ale wprost z sekularyzmem, laicyzacją, ateizmem i próbami rozbicia Kościoła. Obecnie czynią to: Ruch Palikota, SLD, polityczne lobby żydowskie, ośrodki ateistyczne, antypolskie, niektóre ośrodki kulturalne oraz medialne i nadal tzw. katolicy otwarci – z "Tygodnika Powszechnego", Znaku, "Więzi", KAI, niektórych KiK-ów i inne. A mocno wspierają ich ideologowie unijni Zachodu."

Felietonista ND napisał jeszcze: "Chcą zamknąć usta polskiemu Kościołowi, żeby nie zakłócał błogiej ciszy kościelnej na Zachodzie i w całej UE. A uciszanie Kościoła to przede wszystkim uciszanie kleru." Wystąpienie uznanego i wiekowego teologia spotkało się ze zdecydowaną reakcją episkopatu. - Polska Katolicka Agencja Informacyjna jest największą i najpoczytniejszą w Europie i zdecydowanie głosi Chrystusa w świecie laickim. Ekipa red. Przeciszewskiego odpowiada za ten sukces – określił stanowisko metropolity lubelskiego, który nadzoruje to medium, ks. Krzysztof Podstawka.

"Wyrażam stanowczy protest z powodu mijających się z prawdą i krzywdzących opinii, wyrażonych pod adresem Agencji" - dodał. Jego zdaniem "publikowanie [...] oszczerczych pomówień wobec tak zasłużonej instytucji powołanej i nadzorowanej przez Konferencję Episkopatu Polski jest próbą rozbijania jedności Kościoła i sianiem zamętu w umysłach wiernych".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20120107120513829