Kościół katolicki w Niemczech nie zgadza się z ewangelikami co do znaczenia rodziny

nie, 23 cze 2013, 23:03:12

Autor: Teodor Lacher

Katolicy nie podzielają społecznego stanowiska protestantów niemieckich i są oburzeni decentralizacją małżeństwa heteroseksualnego. - U podstaw tekstu o zadaniach społecznych Kościoła leży "bardzo jednostronne pojęcie sprawiedliwości" - powiedział biskup Limburga.

 

W rozmowie z niemiecką agencją KNA  biskup Limburga Franz-Peter Tebartz-van Elst kierujący w episkopacie Niemiec komisją ds. rodziny przedstawił opinię hierarchii katolickiej o dokumencie .

Biskup zakwestionował też fakt, że Jego zdaniem jest ono bardzo formalne, odnosi się do etyki społecznej, a nie uwzględnia etyki jednostkowej. "Rodzina polega przecież na czymś więcej, niż tylko na podziale obowiązków" - podkreślił bp Tebartz-van Elst. Przypomniał, że według Kościoła katolickiego małżeństwo między mężczyzną i kobietą jest sakramentem.

"Żona i mąż w ich sakramentalnym związku przez wzajemną miłość są obrazem miłości Boga i ludzi” - stwierdził biskup i dodał, że wyraża się to również w gotowości pary małżeńskiej na przyjęcie potomstwa.

"Wielkie znaczenie dla naszego społeczeństwa ma wspieranie małżeństwa i rodziny i to właśnie w duchu zachęcania do wieloletniej wierności” - stwierdził biskup Limburga. Podkreślił, że małżeństwo i rodzina oparte na tradycji chrześcijańskiej stają się wzorcem życia coraz bardziej kontrastującym z aktualnymi tendencjami. Podobnie było we wczesnym Kościele i dawało mu to misjonarską siłę przyciągania.

Szef ewangelickiego koła roboczego CDU/CSU w Bundestagu, Christian Meißner skrytykował fakt, że za wzór dla ewangelickiej polityki rodzinnej tekst EKD nie stawia... małżeństwa heteroseksualnego.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20130623230312823