Opowieści z Narnii: "Srebrne krzesło" trafi do kin

pon, 4 lis 2013, 17:07:45

Autor: Gość serwisu

Jak ogłosiły 1 października The C.S. Lewis Company i The Mark Gordon Company, wspólnie wyprodukują czwartą część cyklu „Opowieści z Narnii” pt. „Srebrne krzesło”. Twórcy przyznają, że są entuzjastycznie nastawieni do projektu.

- Podobnie jak wielu czytelników, zarówno młodych, jak i starszych , jestem wielkim fanem pięknego i alegorycznego świata Narnii wykreowanego przez C. S. Lewsia. Te opowieści fantasy inspirują w rzeczywistym świecie pasję milionów wiernych fanów we wszystkich zakątkach globu. Przygotowując się do ożywienia kolejnej książki jesteśmy pokorni i podekscytowani jako ludzie posiadający udział w wybitnym dziedzictwie Narnii – powiedział Mark Gordon.

Jak powiedział Douglas Gresham, pasierb C. S. Lewisa: – Mam wiele szacunku dla pracy Marka Gordona i jestem przekonany, że wspólnie możemy przenieść na ekran piękno i magiczną radość, którą Narnia rodzi w sercach czytających te książki. Nie mogę się doczekać ponownego zanurkowania do Narnii, tym razem z Markiem Gordonem i jego zespołem. Opowieści z Narnii to cykl siedmiu powieści fantasy napisanych przez C.S. Lewisa.

Dotychczas przeniesiono na ekran trzy pierwsze: „Lew, czarownica i stara szafa” (2005), „Książę Kaspian” (2008) oraz „Wędrowca do Świtu” (2010). Zarobiły w sumie ponad 1,6 miliarda dolarów.

Książki z serii “Opowieści z Narnii” sprzedały się w ponad 100 milionach kopii na całym świecie.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20131004170745511