Czy to grzech? Masturbacja z ciekawości.

czw, 24 paź 2013, 16:32:30

Autor: Gość serwisu

Proszę o pomoc. Wstydzę się zwrócić do kogoś innego. Mam 13 lat .Otóż jakiś czas temu zrobiłam dosyć wstydliwą rzecz. Mianowicie wsadziłam palec w miejsce intymne i powtórzyłam to ok. 4 razy.

To może być śmieszne dla innych, ale nie dla mnie. Dlatego piszę, bo nie wiem, czy mogę uspokoić wrażliwe sumienie czy isć do spowiedzi. Wcześniej wiedziałam, że masturbacja jest grzechem, ale to chyba nie była masturbacja, ponieważ nie zrobiłam tego dla uzyskania jakiegoś podniecenia czy czgoś w tym stylu, tylko ze zwykłej ciekawości. Poznania swojego ciała, z ciekawości co poczuję.

Na ogół nie lubię tego uczucia związanego z dojrzewaniem tego podniecenia. Kiedy je odczuwam, staram się zająć czymś innym, bo tego nie znoszę. Czy muszę się z tego spowiadać?Jeśli tak to czy mogę powiedzieć, że zachowałam się zboczenie lub nieprzyzwoicie? Której formuły użyć? Proszę o odpowiedź. Nie zauważyłam podobnego pytania na tej stronie, więc nie usuwajcie go.

***

Wyznajesz, że czujesz się źle ze swoim zachowaniem. Sądzę, że to naturalne. Według wielu badań zwłaszcza kobiety czują się dyskomfortowo stymulując swoje  narządy płciowe. Niezależnie od tego czy twoja masturbacja ma charakter rozwojowy czy kompulsywny (jeśli szukasz podobnych rozstrzygnięć zwróć się do psychologa) celowość ludzkiego ciała wymaga  komplementarnego kontaktu z drugim człowiekiem, kobiety z mężczyzną, w związku z czym świadomość swojego ciała kieruje się na relację.

Duchowość człowieka nadaje pewną rówowagę takiej samoświadomości, która wyraża się przez dotyk własnego ciała. Dlatego pomysł by przerzucić pewne doświadczenia w obszar spowiedzi jest dobry.

Jesteś dziewczyną dojrzałą do zakomunikowania swoich problemów w indywidualnej rozmowie z kierownikiem duchowym, którym niekoniecznie musi być kapłan. Są również kompetentni świeccy a także siostry zakonne.

 

pozdrawiam

 

Jacek Lehr

 

 

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20131024163230113