Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Koniec świata nastąpi w czerwcu

W kwietniu 2005 roku obserwatorium Chandra X-ray zajmujące się badaniem kosmosu w spektrum promieni rentgenowskich zarejestrowało silną erupcję obłoku pyłu i „kwaśnej chmury" z nadzwyczaj masywnej czarnej dziury w centrum naszej galaktyki. Wtedy też amerykański astrofizyk Albert Sherwinski doszedł do wniosku, że gigantyczna chmura dotrze do Ziemi w czerwcu 2014 roku i zniszczy życie na naszej planecie.Zdaniem Sherwinskiego, kwaśna chmura o rozmiarze 16 milionów kilometrów porusza się z prędkością światła w kierunku Układu Słonecznego, niszcząc wszystko na swojej drodze. Ta sensacyjna wiadomość narobiła sporo hałasu dziewięć lat temu, choć praktycznie od razu została zdementowana przez najwybitniejszych astrofizyków świata.

Czy trzeba przygotować się na najgorsze?

Zastanówmy się. Do emisji doszło w skupisku galaktyk MS 0735+7421, które znajdują się od nas w odległości 28 tysięcy lat świetlnych. Nawet, jeśli przyjmiemy teoretycznie, że kwaśna chmura może poruszać się z prędkością światła, co jest niemożliwe, ponieważ jej masa oraz inne czynniki nie pozwalają jej na rozwijanie takich prędkości, to dotarłaby do nas w bardzo dalekiej przyszłości. Rok świetlny równa się około dziesięciu trylionom kilometrów. Teraz podzielcie odległość 10 000 000 000 000 kilometrów przez 28 000 lat świetlnych i obliczycie, kiedy chmura mogłaby do nas dotrzeć.

Jednak dla wielu osób takie równanie okazało się nieprzekonujące i wierzyli nadal w prawdziwość teorii Alberta Sherwinskiego. Zaczęli go szukać.

Kim pan jest, doktorze Sherwinski?

Według strony WeeklyWorldNews, która jako pierwsza podała wiadomość o „końcu świata w 2014 roku", ten autorytatywny komentarz należy do astrofizyka z Cambridge (stan Massachusetts, USA), doktora Alberta Sherwinskiego, który – jak sam twierdzi – ściśle związany jest z kierownictwem NASA.

Przerażeni internauci, a także liczna armia dziennikarzy wyruszyła na poszukiwania naukowca, aby dowiedzieć się czegoś więcej, ale Sherwinskiego nie łatwo było odszukać.

Jak się okazało, wśród pracowników Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics w Cambridge doktora Alberta Sherwinskiego nie ma. Jego nazwiska nie było także w bazie publikacji na temat astronomii ADS NASA, gdzie astrofizycy publikują swoje artykuły naukowe. Bez wątpienia, „odkrycie" dokonane przez Sherwinskiego musiałoby tam trafić.

Co się stało? Doktora Alberta Sherwinskiego nie ma i nigdy nie było? A może tajne służby rządowe Stanów Zjednoczonych po „wycieku" informacji wykasowały wszystkie dane o utalentowanym astrofizyku, a jego samego zlikwidowały za rozpowszechnianie tajemnicy państwowej?

Ten wątek mógłby śmiało stać się hollywoodzkim hitem kinowym. Skromny naukowiec, prowadzący aktywne obserwacje obiektów kosmicznych w spektrum fal rentgenowskich, dokonuje pewnego pięknego dnia odkrycia, godnego co najmniej Nagrody Nobla. Jednak, jego odkrycie sieje panikę, wywołuje nieuchronne starcia i maruderstwo. Jednak decyduje się on na podjęcie ryzyka i udziela wywiadu. I to tabloidowi, specjalizującemu się w sensacjach w rodzaju UFO i sekretów gwiazd. Potem wiadomość o jego odkryciu momentalnie obiega cały świat, ale jego samego „zdejmują" jako zdrajcę ojczyzny, jego nazwisko na wieki wykreślone zostaje z nauki, a wszystkie ślady po nim zatarte.

Smutna historia, jeśli byłaby prawdziwa. Choć zapewne rząd Stanów Zjednoczonych po prostu ukrywał przed nami prawdę do końca, aby nie dopuścić do chaosu. I zarówno ostatnie konflikty geopolityczne, jak i kryzys gospodarczy były sztucznie wywołane tylko po to, aby odciągnąć uwagę nas, zwykłych ludzi, od rzeczywistego zagrożenia. W każdym razie mamy jeszcze dwa tygodnie, aby zrozumieć, kim był doktor Sherwinski – dziennikarską kaczką czy prorokiem.

 

Alona RakitinaOpcje Artykułu

Koniec świata nastąpi w czerwcu | 7 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Marianna nie, 15 cze 2014, 15:56:28

P { margin-bottom: 0.08in; }

Rozne media podaja informacje o odkryciu pana Alberta Sherwinskiego, a polskie spia.

Trudno nazwac pana Sherwinskiego prorokiem. Mozna nazwac dociekliwym naukowcem.

W obecnej dobie podawania obok informacji prawdziwych informacje klamliwe, wiele osob ma problem z wiara w jakiekolwiek informacje. Uierzymy lub nie.

Walka sil Dobra ze zlem istnieje od zawsze. Sily zla moga w rozny sposob uderzyc. Juz wczesniej napisalam, ze teraz sa czasy rozstrzygajace dla ludzkosci. Wszystkiego mozna sie spodziewac. Na przykladzie Plag Egipskich mozemy zauwazyc czym jest zdjecie bozej Ochrony chocby na krotka chwile. To szatan a nie Bog niszczyl Egipt plagami. To co narzucono nam rozumiec nie zawsze musi byc prawda. BOG JEST OBRONCA, a nie napastnikiem. W zdjeciu z kogos bozej Ochrony nie ma agresjii. Bog nie niszczy wlasnego stworzenia, ani sie nad nim nie zneca. BOG DBA O SWOJE STWORZENIE. (Przyczyna zdjecia bozej Ochrony jestesmy my sami.)

Bardzo duzo zalezy teraz od nas samych. Jaka postawe wzgledem Boga zachowamy. Bierna jak do tej pory, czy czynna jakiej Bog od nas oczekuje. Jeden paciorek nie zalatwi sprawy. Trzeba znalesc sposob przeblagania Boga I nie popelniac bledow egipcjanow. Kierowac sie do Boga, szukac Go wszedzie a nie tylko w kosciele, przestrzegac Jego Praw, ofiarowywac siebie Bogu, ukladac z Bogiem poprawna osobista relacje. Bog jest dobrym Ojcem I z checia nas wyslucha. W BOGU MOJA NADZIEJA OCHRONY SWIATA. WIERZE, ZE BOG NIE DA ZNISZCZYC TEGO CO STWORZYL. Kocham Boga.

P.S.

Od czasu uderzenia w Twin Towers Ameryka jest w stanie wojny na jej terytorium. W obecnej dobie wojny nie musza byc z uzyciem sil militarnych. Kazde zdarzenie jest I bedzie wykorzystanie przeciwko Rzadowi Stanow Zjednoczonych Ameryki Polnocnej. Niezaleznie od tego co przyszlosc pokaze, wina spadnie zawsze na Rzad USA. Na terenie USA znalazlo sie zbyt wielu jej przeciwnikow.

Znikniecie jakiejs osoby mozna zorganizowac I nie musi istniec powiazanie z rzadem.

Dziekuje za artykul.

 

 

---
Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

 
Yasmin pon, 16 cze 2014, 13:07:37

 

Naprawdę szkoda czasu na poważne rozważania o tej dziennikarskiej kaczce. A jeśli już to w formie intelektualnej zabawy.

Ot, tabloid amerykański, znany z podawania fikcyjnych a sensacyjnie brzmiących informacji puścił kolejny taki news.

PS

Boga w takie sprawy mieszać na pewno nie trzeba.

 

 
Marianna wto, 17 cze 2014, 01:07:07

P { margin-bottom: 0.08in; }

P { margin-bottom: 0.08in; }

Pani Yasmine.

Co oznacza ¨Boga do takich spraw nie mieszac¨! A w jakie sprawy Boga mieszac?

Kto stworzyl swiat, Kto nim rzadzi, Kto codziennie ludzi chroni, zeby mogli spokojnie I szczesliwie zyc? BOG!!!

Jesli nie Boga do tego wzywac to kogo?

Nie mozna nawolywac do ignorowania Boga przez ludzi, ktorzy wystarczajaco za ignorancje juz placa. Trzeba im wiecej?

 

Moze sobie pani wyobrazi deszczyk od ktorego zaczyna sie pani na ulicy parzyc I stapiac.

 

Gomora ma swoje archeologiczne potwierdzenie. Jest miejsce swiadczace o spadajacej na ziemie siarce. kola Morza Martwego. Tego dowodu nie da sie obalic.

 

 

 

---
Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

 
 • Yasmin wto, 17 cze 2014, 06:01:05
Marianna pią, 4 lip 2014, 03:22:42

P { margin-bottom: 0.08in; }A:link { }

Kilka dni temu podano informacje w jednej z prognoz opgody, ze mozna bedzie ogladac swiecaca chmure z kosmosu w okolicy Ziemi. Najlepiej byla widoczna na polnocy, niewiele ponad horyzontem.

Chmura w okolicy Ziemi byla. Dziekujmy Bogu, ze chroni nas takze przed niebezpieczenstwami z kosmosu.

Do spraw niepokojacych nalezy np. dziurawy plaszcz magnetyczny Ziemi oraz niezbadane zjawiska kolo Slonca – niezrozumiala aktywnosc, ktora byc moze nie pochodzi ze Slonca. Tego sie nie publikuje, jednak materialy mozna zdobyc.

 

 

---
Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń