Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Chór Aleksandrowa dla papieża Jana Pawła II

- Gdy zaśpiewaliśmy po polsku „Czerwone maki na Monte Cassino”, zobaczyliśmy łzy w oczach Jana Pawła II. - mówi szef zespołu pułkownik Leonid MalewKilka dni temu Chór Aleksandrowa dał w Moskwie koncert poświęcony szczególnej dacie. Na sali była obecna szczególna publiczność.

Szef zespołu pułkownik Leonid Malew poproszony o komentarz mówi:

Koncert poświęcony był dziesiątej rocznicy występu Chóru Aleksandrowa dla papieża Jana Pawła II. Wówczas nasz zespół w pełnym składzie przybył do Stolicy Apostolskiej z Krakowa, gdzie występowaliśmy gościnnie na osobiste zaproszenie Jego Świątobliwości. Z okazji 26. rocznicy pontyfikatu wystąpiliśmy z dużym koncertem dla Jana Pawła II, kardynałów Kościoła rzymskokatolickiego i gości. Po pojawieniu się papieża ponad głowami zgromadzonych popłynęły rosyjskie pieśni ludowe, nasze marsze wojskowe, w tym „Pożegnanie Słowianki”, pieśni Armii Rosyjskiej z różnych lat. Ponadto, gdy zaśpiewaliśmy po polsku „Czerwone maki na Monte Cassino”, zobaczyliśmy łzy w oczach Jana Pawła II. Oczywiście, wszyscy zachowaliśmy wzruszające wspomnienia. Dlatego na cześć tego wydarzenia daliśmy koncert, na którym obecni byli akredytowani w Moskwie dyplomaci, w tym także pani Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Federacji Rosyjskiej, a także goście z Włoch, Wenezueli, Kuby, Argentyny i wielu innych krajów. Gdy zaśpiewaliśmy „Czerwone maki na Monte Cassino” cała sala wstała, aby uczcić pamięć polskich bohaterów, którzy walczyli we Włoszech podczas II wojny światowej. Gdy śpiewamy tę piosenkę, polska publiczność słucha jej na stojąco.

Teraz Pański zespół czekają nowe występy gościnne w Polsce?

Tak. Planujemy dwa koncerty na początku listopada w Polsce z okazji setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej. Odbędą się one w twierdzy Osowiec i w miasteczku Mońki. Będzie to przypomnienie jednej z tragicznych kart w historii XX wieku, straszliwej wojny, która pochłonęła mnóstwo ofiar, w tym także wśród Rosjan i Polaków. Nie zabrakło wśród nich wielu odważnych bohaterów…

Chór Aleksandrowa zjeździł z występami gościnnymi cały świat i wszędzie odnosił sukcesy. Dlaczego zespół tak często występuje w Polsce?

Lubimy, szanujemy i bardzo cenimy polską publiczność. Naprawdę bardzo lubimy występować w Polsce. Zawsze bilety na nasze koncerty zostają wyprzedane na długo przed naszym przyjazdem. Natomiast koncerty trwają dłużej niż zwykle, gdyż nie milkną oklaski, dostajemy kwiaty i z sali dolatują coraz to nowe prośby o kolejne wykonanie „Smuglanki”, „Świętej wojny” i oczywiście piosenki „Czerwone maki na Monte Cassino”. Pamiętamy, że w latach II wojny światowej nasze narody walczyły przeciwko III Rzeszy, razem przelewały krew w walce z faszystami. Nie chcemy, aby ta tragedia kiedykolwiek się powtórzyła.Chór Aleksandrowa dla papieża Jana Pawła II | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń