Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Rzeczpospolita porzuca Kościół w debacie bioetycznej

Dziennik Grzegorza Hajdarowicza w przeddzień krytycznych debat bioetycznych zajmuje skrajnie laickie stanowisko. Doktor Bernard Nathanson, będąc jeszcze w szeregach przeciwników życia, podziwiał niezwykle skuteczną technikę kaptowania mas. Ludzie nie chcą być w mniejszości a politycy ulegają presji opinii publicznej. Wynik tego równania znajduje się w sondażach. O tym, że 80 procent z nas popiera genderowe prawo dowiedzieliśmy się dzień przed głosowaniem w sejmie ze stron konserwatywnego dziennika. Dość zaskakujący procent poparcia dla powszechnie niezrozumiałej i obcej Polakom Konwencji Antyprzemocowej (stambulskiej) wystrzelił w jej oponentów z najmniej spodziewanej strony.

Konserwatywna prasa - trzymana tym samym stalowym uściskiem co lewicowa - jest element globalnej rozgrywki, także tej o charakterze antropologicznym. Wobec konserwatystów przyjmuje pozycję, którą Brutus przyjął wobec Juliusza Cezara.

Judaszowym ciosem - uwierzytelnionym przez tytuł o preferencjach prawicowych, legitymizowany przez obrońców życia, jak Tomasz Terlikowski - była kolejna manipulacja: zorganizowana w bardzo wrażliwym momencie ogłaszania ultraliberalnego rządowego projektu w sprawie in vitro konferencja .

Ustawa o in vitro: nadzieje i obawy - Rzeczpospolita

http://www.rp.pl/artykul/1187612.html?print=tak&p=0

Zaproszeni przez dziennik eksperci dyskutowali o prawnych, moralnych i demograficznych aspektach proponowanych przez rząd regulacji. Przekaz konferencji był skrajnie jednostronny. Do debaty zasiedli Marek Balt z SLD, Lidia Gądek, posłanka PO, Paweł Łuków, z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i wielu innych zwolenników prokreacyjnego permisywizmu. Nie mieli jednak z kim debatować, bo przy redakcyjnym stole zabrakło naukowców, filozofów i teologów podnoszących wątpliwości bioetyczne. Ani jeden oponent sztucznej prokreacji nie został zaproszony.

Szerokiemu otwarciu drzwi dla in vitro w Rzeczpospolitej towarzyszył zalew informacji o fatalnym stanie służby zdrowia: w 64 proc. polskich szpitali kobieta nie może liczyć na znieczulenie podczas porodu a stosowany u pacjentów w zaawansowanym stadium czerniaka lek Wemurafenib (Zelboraf) Ministerstwo Zdrowia skreśliło z listy refundacyjnej. Jesteśmy jedynym krajem w Europie z takimi narzuconymi przez urzędników standardami.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bolesna-prawda-o-porodowkach-3287285.html

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,17582007,Ministerstwo_zmniejsza_szanse_chorym_na_czerniaka.html

Środki przesunięte z puli przeznaczonej na uśmierzanie bólu i zapobieganie śmierci przejdą na kosztowną, mało skuteczną i pod względem skuteczności dyskwalifikowaną, psychologicznie i moralnie obrzydliwą procedurę, która będąc bliższa medycynie konsumenckiej nie ma wiele wspólnego z leczeniem i ratowaniem życia.

Projekt rządowy zakłada "eugeniczną selekcję zarodków, umożliwia klonowanie człowieka, jako normalny element procedury zakłada mrożenie i przechowywanie embrionów, a także umożliwia poczynanie dzieci po śmierci dawcy komórek rozrodczych i przewiduje niedopuszczalność przeniesienia zarodków do organizmu matki biologicznej, gdy dawca komórek rozrodczych wycofa zgodę".

"Projekt umożliwia stosowanie procedury in vitro bez podjęcia realnej próby leczenia prawdziwej przyczyny niepłodności, lekceważy też dobro dziecka, pozostawiając embrion ludzki poza jakimikolwiek relacjami osobowymi".

Troskę uczestników panelu w Rzeczpospolitej budzi natomiast, to że Kościół nie akceptuje masturbacji jako sposobu pobrania nasienia.Opcje Artykułu

Rzeczpospolita porzuca Kościół w debacie bioetycznej | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń