Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Bono z U2: małżeństwo należy do ludzi, nie do Boga

"Małżeństwo należy do ludzi. To oni decydują. To nie jest religijna instytucja" – lobbował za prawami dla gejów i lesbijek najsławniejszy Irlandczyk, urodzony w Dublinie piosenkarz Paul David Hewson.W wypowiedzi dla "Irish Time" Bono, lider U2 przekonywał, że małżeństwo to instytucja nie boska, ale ludzka. - "Małżeństwo należy do ludzi. To oni decydują. To nie jest religijna instytucja" – mówił. -  "Z tego co wiem to Jezus nie miał żony, jak i większość księży, którzy najgłośniej o tym mówią. To nie jest sprawa religii".

 

"Moim zdaniem zobowiązanie wobec drugiej osoby jest jednym z największych osiągnięć ludzkości. Nie jest łatwo je utrzymać, także każda inicjatywa, która nas do tego przybliża - jest całkowicie wspaniała" - podkreślił muzyk, który w 1982 roku poślubił swoją przyjaciółkę ze szkoły, Alison. Para nadal jest razem, choć Bono jest biseksualny.

22 maja mieszkańcy Irlandii zdecydują w referendum, czy pary jednopłciowe będą mogły wstępować w małżeństwa. 75 proc. z nich popiera tzw. równość małżeńską, a premier jeszcze w 2013 roku obiecał, że jesienią 2014, bądź wiosną 2015 odbędzie się w Irlandii referendum w tej sprawie.

Wysokie poparcie jest efektem zmasowanego lobbing, w który włączyły się wielkie gwiazdy popkultury. Zależą one całkowicie od właścicieli wielkiego przemysłu rozrywkowego.

 Opcje Artykułu

Bono z U2: małżeństwo należy do ludzi, nie do Boga | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Bono z U2: małżeństwo należy do ludzi, nie do Boga
Yasmin sob, 23 maj 2015, 21:13:50

No i prawdopodobnie już zdecydowali. Moim zdaniem przegrał nie tylko Kościół, przegrała nasza cywilizacja. To może być początek końca.

 
Bono z U2: małżeństwo należy do ludzi, nie do Boga
Marianna pon, 25 maj 2015, 23:36:17

P { margin-bottom: 0.08in; }A:link { }

Bono nie klamie. Malzenstwa naleza do ludzi skoro kojarza pary niezaleznie od osob im przenaczonych. W ten sposob pomijaja Boga.

Malzenstwo nie jest instytucja religijna, bo gdyby tak bylo, kazde malzenstwo byloby osobna religia, a ludzie nosiliby habity.

Na zobowiazaniu do drugiej osoby mozemy cwiczyc zobowiazania do Boga.

 

Chrzescijanstwo od Boga dane ma byc w odroznieniu od islamu wyrozumiale. Trzeba rozumiec, ze swiat jest inny dzisiaj niz kiedys byl. Homoseksualistom mozna proponowac pomoc psychologiczna. Homoseksualisci to zwyczajni ludzie, ktorzy swoje uczucia kieruja w sposob nienaturalny. Najwiecej homoseksualistow atakuja najbardziej grzeszni. Nie mozna gay´ow napadac z efektem ciezkiego pobicia lub smierci tak jak w krajach Islamu lub Rosji. Nie mozna z powodu ich orientacji seksualnej pozbawiac praw obywatelskich. Nie mozna na nich wrzeszczec I wytykac palcami, bo to nic dobrego nie daje, a co najwyzej stanie sie powodem demonstracji. Mozna zaakceptowac lub tolerowac stan obecny swiata, lub prowadzic walke krzywdzaca ludzi. Walka Don Kichota byla madra w porownaniu z walka przeciw homoseksualizmowi. Dzisiaj NIE powiem na wzor Pana Jezusa : - ¨jestes bez grzechu to rzuc w homoseksualistow kamieniem¨. Dzisiaj wielu poszloby rzucic kamieniem. Swiadczy to o stanie ducha. Nie czuja sie grzeszni, lub czynem beda chcieli swoje grzechy pokryc, zeby udawac niewinnych.

 

Papiez Franciszek otworzyl sie na homoseksualistow, chociaz jako zastepca Glowy Kosciola – Boga, powinien nie okazywac tolerancji. Tolerancja powinna byc ze strony wladz swieckich dla traktowania homoseksualistow powaznie I umozliwienie im wchodzenie w zwiazki partnerskie, a nie malzenskie. Obecnie jest na odwrot. Swiat stanal na glowie.

 

Osoby wrzeszczace przeciw homoseskualizmowi celowo I konsekwentnie nazywaja zwiazki partnerskie malzenstwami, zeby ponizyc malzenstwa. Wykorzystuja do tego zjawisko homoseksualizmu. Krzykow na ten temat jest wiecej niz homoseksualistow. Okreslenie ¨zwiazek partnerski¨ nie jest dla nikogo obcy I kazdy wie, ze nie jest to malzenstwo.

 

Nie badzmy na wzor faszystow, nie krzywdzmy I nie zabijajmy homoseksualistow. Nie badzmy na wzor islamitow, nie krzywdzmy I nie zabijajmy homoseksualistow. Badzmy na wzor chrzescijan I wiedzmy jak z nimi zyc, postepowac I jaka pomoc mozemy zaproponowac. Oni tez maja prawo do Zycia I nikt im tego nie odbierze.

 

 

---
Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń